Evo šta se tačno dešava sa vašim telom kada pijete hladnu, mlaku i toplu vodu
Ništa lepše od čaše ledene vode kada je napolju visoka temperatura
Temperatura vode može umnogome da utiče na naše telo, varenje i metabolizam, poručuju oni koji praktikuju Ajurvedu i kinesku medicinu.
Mršavimo i dok spavamo: Evo koliko kalorija potrošimo tokom sna, a da toga uopšte nismo ni svesni
Hladna voda usporava celokupan proces varenja i ceo digestivni trakt jer usporava protok krvi u stomaku i unutrašnjim organima i usporava sekreciju enzima. To sve dovodi do stagnacije cirkulacije i usporenja metabolizma. Voda koja je sobne temperature ili je topla ima pozitivne efekte jer pomaže cirkulaciju u digestivnom traktu i stimuliše varenje.
U jednom istraživanju, pacijentima kojima je usporen transport materija iz organa za varenje u creva, davani su obroci različitih temperatura. Rezultati su pokazali da su topli obroci značajno olakšavali ovaj proces.
Razlog više da pijete vodu koja je sobne temperature ili topla je taj što se ona brže i lakše absorbuje u naš sistem pa nas čini hidriranijim u toku dana. Hladna voda brže prolazi kroz stomak pa možemo brže da dehidriramo.
Savetujemo da unosite što više tečnosti, bila ona hladna ili topla kako bi vaš organizam bio hidriran. Isprobajte više opcija dok n epronađete neku koja dobro radi za vaš organizam i zdravlje. Najvažnije je da se osećate dobro i budete aktivni i zdravi.
VIDEO: Da li ste znali da postoji flaširana kiša?
(Telegraf.rs/wellandgood.com)