Na odeću trošila više od 500 evra mesečno, pa je stavljala ispod kreveta: "Haljine su simbol zarobljenosti"
Emocionalnu prazninu ova žena je popunjavala imuplisivnom kupovinom odeće
Da li vam se nekada dogodilo da na odeću potrošite teško zarađen novac, a na kraju tu odeću nikada ne obučete? Mnoge žene veruju da će ih kupovina haljine ili cipela razveseliti i da će na taj način zaboraviti sve probleme.
Dok se nekim osobama potreba za kupovinom odeće javlja kao epizoda, za Dejzi Bučanan je kupovina bila potreba i svakodnevnica. Kako kaže, svaki dan bi posle posla odlazila u kupovinu i kući se vraćala sa gomilom stvari koje zapravo nije ni želela.
- Nisam imala mesta u gardaroberu, pa sam stvari stavljala u kofere i torbe koje bih gurnula ispod kreveta - ispričala je Dejzi koja je pretežno kupovala odeću za broj manje u nadi da će je jednog dana ipak obući.
Prema njenim rečima, na odeću je mesečno trošila više od 500 evra, a da toga nije ni bila svesna.
- Svaki put kada bih imala neki važan događaj našla bih izgovor da kupim još odeće, iako sam je imala dovoljno da obučem sve prisutne. "Jednog dana ću obući ovo", govorila sam sebi dok sam stavljala novu odeću ispod kreveta - rekla je ova žena.
Na sreću, Dejzi se uz pomoć najbližih pomirila sa činjenicom da je zavisnik od kupovine i odlučila je da okrene novi list u životu.
- Trošenje novca bio je moj način da se izborim sa stvarima na koje ne mogu da utičem. Imala sam osećaj kao da ću sve negativne emocije koje imam uspeti da sakrijem ispod svetlucavih haljina - objasnila je Dejzi koja sada kupuje polovnu odeću i nosi onu davno kupljenu.
Dejzi ističe da je prvi korak ka oporavku bio brisanje aplikacija za kupovinu, a svaki put kada bi osetila potrebu da nešto kupi, otišla bi bez telefon i novčanika u šetnju.
- Sve haljine koje sam kupila su simbol moje zarobljenosti u beskonačan krug iz kog je veoma teško izaći. Uvek ću voleti odeću i šljokice, ali sam započela drugi život, iz kojeg, ovog puta, ne želim da pobegnem - zaključila je Dejzi.
(Telegraf.rs)