"Bili smo na svadbi, odneli vredan poklon, a mladenci nam nikada nisu zahvalili, sram ih bilo"

Jedan od običaja za svadbu je da pozivnicu za veselje odnesete lično rodbini ili prijateljima

Možda biste rekli da je lično predavanje pozivnica za venčanje preterivanje, baš kao i zvanje gostiju nakon slavlja kako biste se zahvalili što su bili i doneli vam poklon, ali to se smatra kulturnim.

Iako neki mladenci ne ispoštuju sva ova "pravila", mnogi ne bi rekli da je ovo pravilo, već izražavanje poštovanja prema prijateljima i rodbini.

Upravo je na iternetu jedna neimenovana devojka iz Srbije zamerila svojoj rođaki na čijoj je svadbi bila.

- Bila sam na svadbi rođake sa celom svojom porodicom. Došli smo u crku i ispopoštovali sve običaje. Bili smo jedni od poslednjih gostiju koji su ostali do kraja venčanja i iskreno se veselili s mladencima. Da ne pominjem da smo za poklon odneli kovertu u kojoj smo odvojili lepu sumu novca. Ipak, na naše razočarenje i iznenađenje ni mladoženja ni mlada nam se nisu javili nakon venčanja da nam zahvale za prisustvo i pokon. Nemojte da me shvatite pogrešno, nije da mi je očajnički potrebno nečije zahvaljivanje, ali smatram da je to osnovni red. Ne mogu da verujem da je teško okrenuti goste i zahvaliti im se na poklonu i prisustvu-, napisala je razočarana rođaka mlade.

foto: pixabay.com

Čak je i u stranim zemljama običaj mladenaca da nakon venčanja pošalju kartu zahvalnice za prisustvo, a u Srbiji se smatra da je to osnovna kultura i način na koji ćete ispoštovati svoje goste.

Nakon toga usledili su brojni kometari korisnika interneta koji su se složili da je znak opšte kulture zahvaliti se gostima na prisustvu, pa makar i preko poruke putem telefona.

Drugi su opravdavali ovaj postupak mladenaca kao svadbenu euforiju i da je to možda razlog zašto nisu pozvali goste da im se zahvale.

Kakva su vaša iskustva sa svadbi na kojima ste bili? Da li su vas mladenci nakon toga zvali da vam se zahvale na poklonu i prisustvu? Pišite nam u komentarima.

(Telegraf.rs/B.K.)