Kako da uklonite dublje ogrebotine sa uređaja od nerđajućeg čelika
Iako lep na oko i veoma praktičan, nerđajući čelik stalno mora da se čisti
Danas velika većina domova ima makar jedan uređaj u kuhinji koji je napravljen od nerđajućeg čelika. Izbor je ogroman - od sudopera i rerni do frižidera i mašina za pranje sudova, pa čak i mikrotalasne i tosteri.
Ova legura nastala od čeličnog otpada koji se topi i meša sa metalima kao što su hrom ili nikl, veoma je popularna jer je otporna na koroziju i toplotu, jednostavna za proizvodnju, i potpuno može da se reciklira.
Iako lep na oko i veoma praktičan, nerđajući čelik stalno mora se čisti, naročito od otisaka i mrlja koji se veoma uporno zadržavaju na njemu. Dobra vest je da se lako čisti bez oštećenja, međutim, kada je u pitanju grebanje materijala, održavanje nerđajućeg čelika može da bude prilično izazovan posao.
The Spruce iz tog razloga predstavlja tri laka koraka kako možete da uklonite nastale ogrebotine.
Prvo očistite površinu. Uverite se da je površina od nerđajućeg čelika očišćena od masti i prljavštine pre nego što počnete da radite na dubokim ogrebotinama. Operite površinu sa sapunicom.
Koristite fini brusni papir. Papir ćete pre toga natopiti u vodi nekoliko minuta. Omotajte brusni papir oko bloka za brušenje tako da postoji jednak pritisak na površinu metala. Koristite lagani dodir i nikada ne trljajte u krug.
Očistite i polirajte površinu. Kada ste završili sa brušenjem, očistite površinu sirćetom i vlažnom krpom od mikrovlakana. Pažljivo ispolirajte mesto da biste uklonili sve opiljke. Dodatno polirajte površinu uljem kako bi vratili sjaj aparatu.
(Telegraf.rs)