Evo zašto čarape uvek morate prve da stavljate u veš mašinu - ako ne želite da ih izgubite
Često pranje veša u veš mašini uzimamo zdravo za gotovo
Greške koje često ponavljamo kada peremo veš u veš mašini ne samo da nam ostavlja veš nedovoljno opranim već ga i uništava.
Ako dodate ovo u veš mašinu, požuteli veš će postati beo kao sneg
Ekspert za organizaciju doma i pravilno održavanje, ističe da zbog grešaka koje ljudi najčešće prave kada peru veš, njihova odeća ima dosta fleka i čak se pojavljuju i sitne rupice jer se veš cepa.
Jedna od najčešćih grešaka je ta što u mašinu ubacujemo čarape na kraju. Kako biste izbegli da vam se čarape izgube tokom pranja, potrudite se da prvo njih ubacite u bubanj veš mašine i to što više iz zid bubnja. Ovo će sprečiti da se čarape zavuku u obod bubnja ili završe progutane u mašini. Kada zapnu za obod bubnja, često ih izvadimo neisceđene ili nedovoljno dobro oprane.
Kada je reč o stvarima koje peremo, obavezno moramo da zakopčamo rajreršluse na stvarima, jer može da se desi da nam neki komad odeće zapne za njega i da se uled tumbanja u veš mašini pocepa. Obavezno proverite da li je metalni deo pritisnut uz odeću kako ne bi kačio odeću okolo.
Previše deterdženta može da bude loše i ovde ne važi pravilo da će veš biti bolje opran ako dodate više praška. Upravo suprotno, tako će vam se na odeći pojaviti pečati od praška koji nije dobro ispran. A ukoliko još i prepunite bubanj, vaše stvari će biti previše zbijene i neće moći da lepo da se operu u mašini. Potpun autfit koji podrazumeva čarape, donji veš, pantalone i džemper eže oko jedan kilogram, pa tako isplanirajte da u mašinu ubacite najviše 8 autfita.
Najviše koristimo opciju "brzo pranje" u programima mašine jer nam se to čini najpraktičnijim. Brzo pranje je dizajnirano za malo prljav sitan veš. Ako ubacite bilo koji veš on se neće uvek dobro oprati u ovom programu kao što bi se oprao na regularnom.
(Telegraf.rs/dailymail.co.uk)