Ima veći IQ od Ajnštajna, a sa osam godina zvala ga NASA: Ovo je priča o "neuspelom geniju" iz Južne Koreje

Vreme čitanja: oko 2 min.

Kažu da nije uspeo, ali on tvrdi da je srećan

Šta biste uradili da ste najpametniji čovek na planeti? Možda zvuči smešno, ali odgovor na ovo pitanje dugo je mučio Kim Ung-Jonga.

Južnokoreanac je rođen s neverovatnim intelektualnim sposobnostima, izraženim od najranijeg detinjstva. Kako su godine prolazile pokazivao je mentalne sposobnosti van naših najluđih snova i dostigao uspeh za poštovanje.

Kim Ung-Jong je imao četiri godine kada je zapanjio naučnike svojim koeficijentom inteligencije 210 (procenjuje se da je Albert Ajnštajn imao IQ 160), a jedno vreme je držao i Ginisov rekord.

Godinu dana kasnije govorio je pet različitih jezika - korejski, japanski, engleski, nemački i francuski. Čak je pohađao i časove fizike na Univerzitetu Hanjang!

Bilo je jasno da će izuzetne sposobnosti zauvek promeniti njegov život, a možda i čovečanstvo. Pa ipak, njegovo ime je danas malo poznato. Kako je to moguće?!

Od samog početka, Kim-Ung Jong je bio predodređen za akademsku veličinu, a niko nije mogao da zamisli kako će se razvijati njegov put, prenosi History Defined.

Rođen je 8. marta 1962. u Seulu, a sa godinu dana je savladao korejsko pismo i više od 1.000 kineskih znakova. To dovoljno govori...

Njegov “nezasit” intelekt je eksplodirao pre tinejdžerskog doba, pa je stekao i međunarodnu pažnju.

Tako je sa osam godina dobio poziv svemirske agencije NASA, gde je počeo da radi. Neverovatna šansa za nekoga tako mladog, a Kim-Ung Jong je impresionirao kolege od prvog dana.

U poznatoj instituciji je proveo 10 godina, ali mu život nije bio lak. Osećao se usamljeno i izolovano. Nije imao prijatelje među vršnjacima, a kolege su bile starije i zauzete da bi se družile s njim.

Nezadovoljstvo se gomilalo, pa se 1978. vratio u Južnu Koreju i završio školovanje. Za samo dve godine dobio je željene diplome, a potom upisao studije građevinarstva.

Odluka da se “skloni u stranu” naišla je na skepticizam i kritike, a odlazak iz agencije NASA posmatran je kao “traćenje njegovih neverovatnih talenata”.

Kim Ung-Jong nije mario za komentare, doktorirao je i zaposlio se u kompaniji “Chungbuk Development” kao menadžer.

U tom periodu, mnogi su ga nazivali “neuspelim genijem”, jer navodno nije dorastao neverovatnom intelektu koji je posedovao. Ali, on je ostao optimista i prilično zadovoljan životom.

Godine 2007. paralelno je radio kao asistent na nacionalnom univerzitetu Čungbuk, a nešto kasnije je ispunio životni san i postao profesor.

Tada je napustio “Chungbuk Development” i pridružio se osoblju Univerziteta Šinhan, kao vanredni profesor. Imao je 51 godinu.

Zainteresovanim medijima je rekao da je uzbuđen i dodao: “Posvetiću se podučavanju narednih generacija”.

Možda nije “dostigao zvezde”, ali Kim Ung-Jong je prednost dao sreći, umesto obaranju svetskih rekorda ili naučnim uspesima.

Jednom prilikom je prokomentarisao svoj izbor: ”Pokušavam da kažem ljudima da sam srećan takav kakav sam”.

(Telegraf.rs)