Da li je ovako izgledao Džek Trbosek? Misteriozno lice isklesano na štapu detektiva koji je istraživao ubistva
Istražitelji su sada pronašli štap za hodanje na kojem je isklesano lice čoveka za koga se veruje da je unakazio i ubio pet žena u istočnom delu Londona
Istražitelji su došli do jezivog otkrića koje bi najzad moglo da otkrije identitet zloglasnog serijskog ubice Džeka Trboseka.
Serijski ubica terorisao je ulice Vajtčepela u Londonu 1888. godine, a istina o njegovom identitetu otada zaokuplja pažnju ljudi u Britaniji i širom sveta.
Istražitelji su sada pronašli štap za hodanje na kojem je isklesano lice čoveka za koga se veruje da je unakazio i ubio pet žena u istočnom delu Londona.
Štap ima lice nacrtanog, iznemoglog starijeg čoveka, koji nosi dugačku, smeđu kapuljaču - a veruje se da je to jedini prikaz lica Džeka Trboseka koji danas postoji.
Veruje se da je štap, za koji se ranije mislilo da je izgubljen, predat inspektoru Frederiku Aberlajnu kada je skinut sa slučaja 1889. godine jer nije pronašao ubicu.
Meri En Nikols, Eni Čepmen, Elizabet Strajd, Ketrin Edouz i Meri Džejn Keli su ubijene tokom masakra Džeka Trboseka između 31. avgusta i 9. novembra 1888.
Veruje se da se druga ubistva, koja su se dogodila pre i posle 1888. mogu prepisati Trboseku, prenosi Daily mail.
Ženama, koje su radile kao prostitutke, presečen je grkljan, dok su tri žrtve pronađene sa izvađenim organima.
Iz jedne žrtve uklonjeno je pola bubrega i on je sa nizom poruka koje je potpisao Džek Trbosek poslat policiji.
Policijski istraživači veruju da su crte urezane na štapu inspirisane osumnjičenim koga je favorizovao Aberlajn - ruski "ludak" po imenu dr Aleksandar Pedačenko koji je živeo u Londonu tokom ubistava, prenosi the Telegraph.
Njegovo ime je bilo ispisano na znaku pored štapa dok je bio izložen na koledžu policije Bramšil.
Kada je koledž zatvoren 2015. godine, strahovalo se da je štap izgubljen, ali ga je osoblje koledža pronašlo.
Koledž je rekao da se veruje da je štap "jedini kompozit lica ozloglašenog serijskog ubice Džeka Trboseka" i da će sada biti izložen sa originalnim isečcima vesti o ubistvima.
Međutim, da se na štapu nalazi lice serijskog ubice dovode u pitanje istoričari koji su zainteresovani za ovaj slučaj.
Neki sugerišu da je štap bio od mnogih prodavaca koji su gladni novca prodati gomili koja je izašla na mesta ubistava, dok drugi kažu da je svakom policajcu koji je radio na istrazi ubistva dat isti štap.
Aberlajn je bio glavni detektiv u odeljenju krivičnih istraga u Skotland Jardu.
Međutim, tokom početnih istraga o ubistvima napravljene su greške, bez otiska prsta koji nije mogao da razlikuje čak ni krv čoveka od životinjske krvi, a kamoli razlike među ljudima.
To znači da se pravi identitet Džeka Trboseka možda nikada neće otkriti, čime bi ostao jedan od nerešenih slučajeva u svetu.
Postoje mnoge teorije o tome ko je bio zloglasni serijski ubica, od hirurga kraljice Viktorije ser Džona Vilijamsa, koji je u to vreme operisan u Vajtčepelu, do njenog unuka princa Alberta Viktora koji je odveden u azil.
(Telegraf.rs)