Direktor škole usvojio učenicu nakon neverovatne životne priče: Sve je počelo s bacanjem jogurta

S. K.
Vreme čitanja: oko 2 min.

U to vreme, Rejven je živela u domu, a veći deo života je provela po starateljskim porodicama

Foto: Shutterstock

Tročlana porodica Smit iz Kentakija uskoro će proslaviti deveti Božić zajedno, a nakon neverovatne priče o usvajanju kojoj su tamošnji mediji posvetili posebnu pažnju.

Sve je počelo susretom Džejsona Smita, višegodišnjeg direktor škole, koji je 2015. upoznao Rejven Vitaker pošto je upućena u njegovu kancelariju zbog lošeg ponašanja.

Učenica je bacila jogurt na svoju vršnjakinju, pa je morala pravo kod direktora.

“Pred sobom sam imao nevino dete, koje je izgledalo poraženo. Pitao sam je šta se dogodilo, a ona je odgovorila da je suspendovana jer je bacila šolju jogurta”, kazao je Smit za TV emisiju “Dobro jutro Ameriko”.

Upitao je devojčicu da li bi bacila jogurt i da je bila u restoranu, a ona je odgovorila da nikada nije jela na takvim mestima.

U to vreme, Rejven je živela u domu, a veći deo života je provela po starateljskim porodicama.

“Osećao sam da joj je potrebna pomoć”, objasnio je Smit i priznao da ga je razgovor duboko pogodio.

Kasnije je razgovarao sa suprugom Meribet, s kojom je dugo pokušavao da dobije dete. Ona kaže da je odmah shvatila da susret s devojčicom u školi nije prolazna situacija.

U narednim danima i nedeljama, supružnici su razgovarali o ideji da usvoje Rejven. Prvo su kontaktirali socijalnog radnika, a potom prošli proces verifikacije kao hranitelji.

Kada su dobili postrebne papire i dozvole, Smitovi su otvorili vrata svog doma devojčici, a sve je realizovano u junu 2015.

“Odmah na početku su učinili sve da se osetim dobrodošlo, kao da imam porodicu”, kazala je Rejven.

Bez obzira, posmatrala je Smitove kao još jednu privremenu hraniteljsku familiju, s obzirom na godine i iskustva.

Ali, kako su meseci prolazili počela je da doživljava Džejsona i Meribet kao roditelje, a oni su napokon dobili svrhu u životu.

Pored prevazilaženja emocionalnih izazova, Smitovi su pomogli devojčici da prevaziđe nedostatak strukture u životu, s kojim se suočavala od najranijih godina.

Rejven ističe da je naučila sve, od rutine poput svakodnevnog tuširanja ili pranja zuba, do napredovanja u čitanju i drugim predmetima.

“Videla je korist u obrazovanju i želela da se unapredi. Bila je voljna da radi i posle škole”, objasnio je Smit.

Zajedno, tročlana porodica je prevazišla sve izazove, a krajem 2017. godine Rejven je upisala srednju školu.

Četiri godine kasnije, studira sociologiju na Univerzitetu u Kentakiju.

Meribet se priseća trenutka kada je Rejven nakon prvih predavanja pozvala kući i kazala: “Napokon sam tamo gde treba da budem”.

(Telegraf.rs)