Osam godina posle nuklearne katastrofe turisti hrle u Fukušimu
Fukušima se može pohvaliti nekim atrakcijama, kao što su pešačke ture po spektakularnim vulkanskim planinama i Hanimijamom, mesto poznato po cvetovima trešnje
Osam godina nakon nuklearne katastrofe u Fukušimi, u ovaj japanski grad ponovo hrle turisti. Iako on zapravo nikada nije bio evakuisan, za grad su se vezivale crne prognoze, ali se pored toga, Fukušima i cela prefektura mogu pohvaliti neverovatnim prizorima.
Fukušima je glavni grad istoimene prefekture. Nalazi se u podnožju planina Azuma.
Veoma je popularna u jesen, te u nju odlaze brojni fotografi kako bi napravili savršene fotografije panorame.
Fukušima se može pohvaliti nekim atrakcijama, kao što su pešačke ture po spektakularnim vulkanskim planinama i Hanimijamom, mesto poznato po cvetovima trešnje.
Centar grada nalazi se 60 kilometara od nuklearne elektrane i ovaj grad zapravo nikada nije evakuisan.
Nivo radijacije ostaje nešto viši od onog kakav je bio pre nuklearne katastrofe, ali nije pretnja po zdravlje.
Tako se još jednom potvrđuje da je "crni turizam" sve više u modi. U Fukušimu uglavnom odlaze ljudi sa Tajvana, ali bez obzira na to, Fukušima danas može da parira mestima kao što su Černobilj i Aušvic koji su i te kako popularne turističke destinacije.
Prema podacima za 2018. godinu, prošle godine Fukušimu je posetilo 120.000 stranih turista, piše CNN.
Fukušimska katastrofa obuhvata seriju nuklearnih nesreča i otkazivanje uređaja u nukleatnoj elektrani Fukušima 1, kod grada Okuma u Japanu, koje su nastale kao posledica katastrofalnog zemljotresa u Japanu 11. marta 2011. godine.
Na Međunarodnoj skali za nuklearne incidente dobila je ocenu 7 i posle Černobiljske katastrofe, ona je najteža nesreća u vezi sa upotrebom nuklearne elektrane.
(Telegraf.rs)