Koje bi još zemlje mogle da se zovu Srbija: Srbi su u njima migranti, a nisu Nemačka, Austrija i Amerika (MAPA)
O ovim migracijama niko preterano ne priča i kao da smo ih pod uticajem migrantske krize, nekako i zaboravili
Od početka migrantske krize u medijima slušamo i čitamo o velikom broju izbeglica koji zbog rata ili ekonomskih razloga beže iz svojih država u potrazi za boljim i sigurnijim životom. Iako su mnogi u početku bili solidarni sa ovim ljudima, ubrzo je počela hajka na migrante i sve su češći komentari kako ove ljude treba vratiti odakle su i došli, a niko kao da više ne obraća pažnju na migracije koje se već decenijama odigravaju unutar Evrope.
Svemu tome veći podstrek daju i brojni teroristički napadi koji unose strah i pometnju među stanovnike evropskih zemalja.
Međutim, ono što smo očigledno svi već zaboravili jeste to da i Evropljani često menjaju svoje mesto stanovanja upravo u potrazi za boljim životom. Tu su naravno i stanovici drugih zemalja poput Kube i Indije koji su došli u Evropu i tu odlučili da izgrade svoju budućnost.
O ovim migracijama niko preterano ne priča i kao da smo ih pod uticajem migrantske krize nekako i zaboravili.
Prema ovoj mapi koja predstavlja istraživanje za period 2010-2015. godine, možemo da vidimo da Srbi najčešće migriraju u Mađarsku, Sloveniju i Makedoniju. Tako da bi te zemlje mogle da se zovu Srbija, po broju ljudi koji tamo odlaze.
Što se tiče drugih stanovnika Balkana, Bosanci odlaze u Hrvatsku, a Hrvati u Crnu Goru.
Ironično, ali Ukrajinci najčešće migriraju u Rusiju, a Rusi u Ukrajinu. Rumuni vole Italiju i Dansku, a Nemci Švajcarsku.
Grci često migriraju u Albaniju i Bugarsku, a već toliko "popularni" sirijski migranti najčešće odlaze u Tursku i Švedsku.
Alžirci se nastanjuju u Francuskoj, Kubanci u Španiji, a stanovnici Nigerije u Italji.
Indijci kao da su preplavili Ujedinjeno Kraljevstvo, dok Britanci mahom odlaze u Irsku i na Kipar.
Ovu i slične mape možete da pogledate na jakubmarian.com.
(Telegraf.rs)