Otkriće veka: Naučnici pronašli jaja dinosaurusa stara 70 miliona godina (VIDEO)
Ljuske, otkrivene na jugoistoku Kine, pronađene su na dubini od osam metara, očuvane u crvenom pesku
Naučnici su pronašli ogromnu gomilu netaknutih gigantskih jaja dinosaurusa za koje se veruje da su stara 70 miliona godina.
5 MITOVA O DINOSAURUSIMA: Saznajte sve u emisiji ''T-rex autopsija'' na NatGeo kanalu!
Istraživači kažu da su jaja okruglog oblika i da su pripadala dinosaurusima biljojedima, koji su živeli u davno doba krede.
Smatra se da su skamenjena jaja dinosaurusa stara 70 miliona godina, o čemu je govorio i Ki Li Čeng iz arheološkog instituta Guangdong.
- Našli smo pet jaja, tri su uništena, ali su još vidljiva. Preostala dva imaju otiske u kamenu. Jaja su okruglog oblika, i pripadala su dinosaurusima biljojedima - rekao je Čeng.
Ljuske, otkrivene na jugoistoku Kine, pronađene su na dubini od osam metara, očuvane u crvenom pesku.
Pošto je ranije bilo sličnih otkrića na području Fošana, ovaj kraj je stekao reputaciju mesta, koje je naučnicima značajno za istraživanje perioda krede.
- Postoje dve stvari koje se izdvajaju kad je u pitanju Sanšui basen, jedna je što je bogat mineralima, a druga je što je bogat fosilima među kojima mogu da se nađu i jaja dinosaurusa - izjavio je Liu Džianksiong, glavni geolog u Fošanu za Skaj njuz.
- Ovo otkriće je značajno za istraživanje klime u paleolitu, kao i istraživanje sedimentnog okruženja - zaključio je geolog.
Fosili jaja su preneti u lokalni muzej i tamo će se proučavati, prenosi Dnevni avaz.
Pogledajte kako izgledaju jaja dinosaurusa koja su stara 70 miliona godina: