SINGL SVADBE su sve popularnije: Ljudi se venčavaju sa samim sobom, a razlog je bizaran

Jesti, uživati u životu, putovati sam, taj trend definiše malu, ali rastuću grupu unutar mlađih generacija Južne Koreje

U Južnoj Koreji sve je veći trend "singl braka" (samačkog braka), odnosno braka sa samim sobom, prenela je južnokorejska agencija Jonap.

Streljala ga je pogledom na njihovoj svadbi! On je sledeće sekunde zgrabio za vrat, a snimak je postao istorijski! (VIDEO)

Kim Ji džung, šminkerka u poodmaklim tridesetim godinama, započela je dijetu kako bi bila spremna za fotografisanje na dan svog venčanja na proleće. Sa belom haljinom, cvetnim buketom, svadbenom tijarom i šminkom, njena slika će izgledati zanosno, osim što mladoženje neće biti .

Uprkos tome što je sama, neće da propusti priliku da zabeleži procvat svoje mladosti na svadbenoj fotografiji, iako je to pomalo neobično.

- Oni žele da imaju svadbenu sliku dok još nije kasno, dok su još mlade i zgodne, posebno zbog društvenog trenda kasnog stupanja u brak - rekla je zaposlena u foto studiju u Seulu koja je želela da ostane anonimna.

Paket najčešće obuhvata frizuru i šminku za mladu, iznajmljivanje dve svadbene haljine, dve uramljene fotografije i foto album od 10 stranica koji košta oko 879 dolara.

Singl svadbe (Svadbe za samce) su najnovije otelotvorenje socijalnog trenda usamljenika- jesti, uživati u životu, putovati sam, taj trend definiše malu, ali rastuću grupu unutar mlađih generacija Južne Koreje.

Život samaca je takođe zanimljiva tema i za industriju zabave, nekoliko TV programa emituju sadržaje različitih žanrova u kojima je glavni gost samac.

Rijaliti program objavljen u martu 2013, prati svakodnevicu poznatih samaca koji su uglavnom iznad starosnog proseka za ulazak u brak u Južnoj Koreji. Fenomen baca svetlo na vrtlog promena koje utiču i na bračni status u Južnoj Koreji kao i na doživljaj braka.

Odaljavanje od institucije braka primetno je i među starijim osobama. Postoji novonastala reč "džolhon" što bi trebalo da znači matura braka.

Bek iL Sob, 73-ogodišnji glumac u penziji objavio je svoj "jolhon" na televiziji pre godinu dana, nakon 40 godina braka. Trenutno je zakonski i dalje oženjen svojom suprugom, ali živi sam.

Ohrabrena rastom ovog trenda, 36-ogodišnja žena je saopštila grupi od devet svojih prijatelja da je na nju red da primi svadbene poklone iako se ne udaje. Ona je u društvu jedina neudata i svakom od njih je donela poklone u vrednosti od 300.000 dolara.

- Neki od njih se sele, sa drugima se gubi kontakt, zato sam htela da povratim svoj deo svadbenog novca pre nego što bude kasno - rekla je ona.

Prema podacima za statistiku u Koreji, od 2015. godine, prosečne godine ulaska žena u brak u ovoj zemlji bile su oko 30, što je znatno povećanje u odnosu na 2000. godinu kada je prosek bio 26,5 i na 1990 kada je taj broj iznosio 24,8. Odgovarajuća cifra za muškarce u Južnoj Koreji je takođe skočila sa 27,8 u 1990. na 32,6 u 2015, što bi, kako ocenjuje agencija, značilo da u ovoj državi muškarci i žene čekaju u proseku do 30. godine da bi stupili u brak.

U međuvremenu, veliki broj žitelja ove zemlje počeo je da misli da mogu bez braka.

Od 2008. 46,5 procenata žena koje nemaju partnera, smatralo je da je brak nešto neophodno u njihovom životu. Taj broj je prema statistikama spao na 38, 7 procenata u 2014, a istovremeno je broj muškaraca koji smatraju da im je brak neophodan, spao sa 64,8 na 51,8.

(Telegraf.rs / Tanjug)