GRADI SE NAJVIŠI HRAM NA SVETU: Biće visok 200 metara i imaće 70 spratova (FOTO) (VIDEO)

Njegova izgradnja već je započeta u Indiji, a nakon završetka biće veći od bazilike Svetog Petra u Vatikanu i prostiraće se na 20.000 kvadratnih metara

Vrindavan Čandoraja Mandir biće najviši hinduistički hram koji će biti visok 200 metara i imaće više od 70 spratova.

NEĆETE VEROVATI SVOJIM OČIMA: Vratili STARI SJAJ drevnim egipatskim crtežima!

Njegova izgradnja već je započeta u Indiji, a nakon završetka biće veći od bazilike Svetog Petra u Vatikanu i prostiraće se na 20.000 kvadratnih metara.

Osim centralnog religijskog nebodera i kulturnog centra, kompleks će sadržavati i tematski park.

- U tematskom parku smestićemo standardne vožnje, posebne svetlosne efekte i lasere kako bismo posetiocima dali maksimalan užitak - rekao je za CNN Narasimha Das, šef projekta gradnje.

Gradnja je već počela u manjem gradu tek desetak kilometara od mitskog rodnog mesta hinduističkog božanstva Krišne.

Sama zgrada izgledom pomalo podseća na svemirski brod, a posebnu pažnju privlači svojom nekarakterističnom plavom bojom.

Poseban lift voziće posetioce do vrha zgrade gde ih čeka vidikovac s kojeg će moći da gledaju na okolna mesta. Da putovanje ne bi bilo dosadno, posetioci će moći da uživaju u projekciji filma o istoriji svemira kako je zabeležena u vedskoj literaturi.

Čitav kompleks posvećen je Krišni, a nakon gradnje biće  okružen hiljadama kvadratnih metara šume kako bi se verno preslikale legendarne šume Braja, okolne regije.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs)