Trampov izaslanik putuje u Rusiju na sastanak sa Putinom?
0
0

I. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP
Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za Bliski istok Stiv Vitkof, otputovao je u Rusiju i očekuje se da će se danas sastati sa predsednikom Vladimirom Putinom, objavio je "Aksios", pozivajući se na izvor upoznat sa putovanjem.
To će biti treći susret između Vitkofa i Putina, jer Tramp nastoji da postigne primirje u ratu između Rusije i Ukrajine.
Preporučujemo
Šta se do sada zna o tragičnom letu na kom je stradao direktor Siemensa sa porodicom?
Novi zastrašujući snimak pada helikoptera u reku u Njujorku: Da li je zbog ovog poginula cela porodica?
Kako su mediji preneli, Tramp je bio nezadovoljan, jer pregovori nisu napredovali u poslednjim nedeljama, a jednom je izjavio da je bio "ljut" zbog komentara koje je Putin izneo o Ukrajini.
Prošle nedelje, Vitkof je ugostio Putinovog izaslanika Kirilla Dmitrijeva u Vašingtonu u pokušaju da prevaziđe zastoje u pregovorima, piše "Aksios".
(Telegraf.rs/Tanjug)