Katastrofa u Rusiji: Eksplodiralo 100.000 tona goriva, snimci su jezivi

I. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: east2west news / WillWest News / Profimedia

Još jedna eksplozija potresla je skladište nafte u Kavkaskom okrugu u ruskoj Krasnodarskoj oblasti. To je druga eksplozija na tom mestu, gde je rezervoar goriva bio u plamenu dva dana nakon napada dronom, preneo je časopis "Newsweek".

Prema dostupnim izveštajima, skladište sadrži 100.000 tona goriva.

Incident se dogodio u trenutku kada Sjedinjene Američke Države, Rusija i Ukrajina rade na tehničkim detaljima dogovorenog prekida vatre koji bi se odnosio na energetsku infrastrukturu.

Prema navodima, požarna površina se povećala na 10.000 kvadratnih metara, a više od 450 vatrogasaca pokušava da ugasi požar, u kojem je povređeno najmanje dvoje ljudi.

Novinska agencija Interfax citirala je regionalne vlasti koje su rekle da su atmosferskim testovima otkrivene prekomereni nivoi štetnih hemikalija, uključujući benzen, na dve lokacije u blizini.

Skladište, u blizini sela Kavkaskaje, nalazi se na železničkom terminalu za snabdevanje ruskom naftom naftovoda koji povezuje Kazahstan s Crnim morem.

(Telegraf.rs)