Putin u uniformi stigao u Kursk: Sastao se sa vojnim rukovodstvom

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Predsednik Rusije i vrhovni komandant ruske vojske Vladimir Putin doputovao je u Kursk, gde je održao sastanak sa ruskim vojnicima.

Ovu informaciju potvrdio je i portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Načelnik generalštaba armije Valerij Gerasimov obavetsio je Putina o situaciji u toj oblasti.

Putin je u Kurskoj oblasti predložio stvaranje bezbednosne zone duž državne granice.

Ruski predsednik je zahvalio rukovodstvu vojske za sve što su uradili u Kurskoj oblasti.

Putin je poručio da ruske trupe treba da "savladaju neprijatelja'' u Kurskoj oblasti i u potpunosti oslobode region, dodajući da će zarboljene trupe u Kursku tretirati kao teroriste.

Zamenik ministra odbrane Rusije Valerij Gerasimov rekao je da je Rusija oslobodila više od 1.100 kvadratnih kilometara u Kurskoj oblasti i istakao da su ''planovi Kijeva u toj oblasti propali''.

''Ukrajinske snage opkoljene su u Kurskoj oblasti'', rekao je Gerasimov.

Dodao je da je ukrajinska vojska pretrpela teške gubitke i da su ruske snage ušle u pograničnu ukrajinsku Sumsku oblast.

Ukrajinske oružane snage prešle rusko-ukrajinsku granicu i započele vojne operacije na teritoriji ruske Kurske oblasti 6. avgusta prošle godine.

(Telegraf.rs)