Ursula fon der Lajen: "Ukrajina može postati članica EU i pre 2030. ako nastavi s reformama"

A. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Ukrajina može postati članica Evropske unije (EU) i pre 2030. godine ako ovom brzinom nastavi sa reformama, izjavila je danas predsednica Evropske komisije (EK) Ursula fon der Lajen.

''Ukrajina dobro napreduje, možda i pre 2030. postane članica ako nastavi ovom brzinom i ovom kvalitetom'', rekla je fon der Lajen tokom zajedničke konferencije za medije u Kijevu s ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim, prenoosi Skaj njuz.

Zelenski je prethodno rekao da bi članstvo Ukraine u EU i NATO moglo da ''veoma'' pomogne u budućem ''odaljavanju'' od Rusije.

Ranije danas u Kijevu je, povodom treće godišnjice ruskog napada na Ukrajinu, održan samit "Podrži Ukrajinu" na kojem su učestvova lideri Letonije, Litvanije, Estonije, Španije, Kanade, Finske, Danske, Islanda, Norveške i Švedske, generalni sekretar OEBS, francuski ministar za evropske poslove Žan Noel Baro, predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen i predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.

(Telegraf.rs/Tanjug)