Makron za sutra sazvao novi hitan sastanak o Ukrajini? Među zvanicama još jedna jako važna zemlja

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP

Francuska planira da održi i drugi sastanak o Ukrajini i evropskoj bezbednosnoj situaciji u sredu, ali ovog puta će biti pozvane evropske zemlje koje nisu bili prisutne na prethodnom sastanku, kao i članica NATO-a Kanada, preneo je Rojters pozivajući se na neimenovane izvore.

Kako se navodi, dva izvora rekla su da su na drugi sastanak pozvane Norveška, Kanada, Češka, Grčka, Finska, Rumunija, Švedska, Belgija, kao i tri baltičke zemlje Litvanija, Estonija i Letonija.

Izvori su naveli da će neke od zemalja učestvovati na sastanku putem video-poziva.

Prvi sastanak organizovan je zbog zabrinutosti evropskih lidera oko namere predsednika SAD Donalda Trampada se lično sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i pregovara o Ukrajini.

Sastanku su prisustvovali, pored ostalih, predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, predsednik Evropskog saveta Antonio Košta i generalni sekretar NATO Mark Rute.

Lideri su razgovarali o definisanju zajedničkog odgovara na stavove nove američke administracije o Ukrajini.

(Telegraf.rs/Tanjug)