Italija: Privedeni muškarac napao policajku i odgrizao joj deo prsta

M. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Italija: Privedeni muškarac napao policajku i odgrizao joj deo prsta

Foto: Marko Jovanović

U policijskoj stanici u italijanskom gradu San Benedeto del Tronto, u regionu Marke, privedeni muškarac napao je pripadnike službe bezbednosti i jednoj policajki odgrizao gornji deo prsta.

Muškarac, 30-godišnji državljanin Gambije koji prethodno nije imao policijski dosije, pronađen je u regionalnom vozu bez karte, nakon čega je odveden u policijsku stanicu radi identifikacije, prenosi agencija AGI.

Prema saopštenju policije, on je u početku sarađivao, ali je ubrzo napao troje policajaca, posebno jako nasrnuvši na policajku, koja je izgubila gornji deo jednog prsta i očekuje se da će biti urađena operacija.

Javno tužilaštvo u provinciji Askola Pičena pokrenulo je istragu o muškarcu zbog navodnog pružanja otpora javnom službeniku i teškog napada.

Ovo je poslednji u nizu napada na policajce u Italiji, a tokom vikenda je muškarac u alkoholisanom stanju šutirao policijske službenike pre nego što je glavom udario u haubu policijskog vozila.

Prošlog četvrtka, neimenovano lice je čekićem udario policajca na auto-putu u Pijemontu, navodi AGI.

(Telegraf.rs/Tanjug)