Ljilja je nestala pre 3 godine, misterija njene smrti i dalje muči najbliže: "Ubila ju je grupa ljudi"

A. M.
Vreme čitanja: oko 2 min.

Prošle su tri godine otkako je Ljiljana Resinović nestala ubrzo nakon što je ujutru izašla iz svoje kuće u Trstu, da bi manje od mesec dana kasnije nađena mrtva u blizini. Njeni najbliži i dalje čekaju odgovore na pitanje šta se zaista desilo Ljilji i ko je kriv za njenu smrt. Misterija je i dalje nerešena, kao i da li se radi o smrti, samoubistvu ili ubistvu.

U subotu, 14. decembra, na dan njenog nestanka grupa prijatelja i poznanika okupila se u parku San Đovani u blizini mesta gde je Ljiljino telo pronađeno 5. januara 2022. godine, nedaleko od njene kuće.

"Draga Ljiljo, borimo se za tebe. Nikada te nećemo zaboraviti. Istina i pravda za Ljiljanu", pisalo je na parolama okupljenih.

Imala je 63 godine i njeno telo je bilo zatvoreno u dve velike crne vreće koje su se koristile za otpad; glava joj je bila zatvorena u dve providne kese za hranu.

Tri godine nakon njenog nestanka njeni najbliži i dalje nemaju odgovore na pitanja u vezi sa njenom smrću.

Foto: Facebook/Sebastiano Visintin

Među okupljenima bili su njen brat Serđo i njen najbolji prijatelj Klaudio Sterpin, sa kojim je navodno Ljilja planirala da nastavi život nakon što ostavi supruga.

"Siguran sam da je ovo bio zločin, a ne samoubistvo. Moja sestra je napadnuta. Sada čekamo da razumemo modalitete i onda ćemo videti šta dalje", poručio je žrtvin brat.

Mediji su za Klaudija pisali da je bio Ljiljin ljubavnik, što on nije negirao. On takođe želi da zna ko je kriv za Ljiljinu smrt.

Gabrijela Mišeli, koja je bila među okupljenima, veruje da je Ljilju ubila grupa ljudi.

Foto: Facebook/Liliana Resinovich

"Ljilju je ubila grupa ljudi, među kojima je sigurno bio neko ko je imao medicinsko znanje; samo tako se može objasniti šta je urađeno sa telom. Od početka smo tražili pravdu sa porodicom i drugim prijateljima. Moramo pronaći ubicu i saučesnike", poručila je ona.

Oni su pokrenuli i onlajn peticiju na platformi change.org pod nazivom "Istina za Liljanu Resinović", tražeći "zalaganje Tužilaštva u Trstu, policije i Ministarstva pravde da se stavi tačka na ovu tužnu priču koja je zahvatila italijanski narod".

Nade u razrešenje misterije polažu se u medicinsko-pravno savetovanje na kojem radi forenzički antropolog Kristina Kataneo. Izveštaj je trebalo da bude podnet do 15. decembra, ali je odobreno novo produženje od 30 dana.

(Telegraf.rs)