Otac, maćeha i ujak uhapšeni zbog ubistva Sare (10): Konačno rešen slučaj koji je potresao svet

Vreme čitanja: oko 2 min.

Urfan Šarif, Beinaš Batul i Fejsal Malik optuženi du nakon što je Sara (10) pronađena mrtva u svom domu u Sariju u avgustu

Foto: Tanjug/AP

Otac, maćeha i ujak desetogodišnje Sare Šarif optuženi su za njeno ubistvo nakon što je policija pronašla njeno telo u njihovoj kući u Sariju u avgustu, javlja "The Guardian".

Sarin otac Urfan Šarif (41), njena maćeha Beinaš Batul (29) i njen ujak Fejsal Malik (28) odleteli su u Pakistan sa petoro dece u avgustu. Ubrzo po dolasku, Šarif je pozvao hitnu pomoć u Velikoj Britaniji da prijavi da je Sara mrtva u njihovoj kući u Horselu, blizu Vokinga.

Otkriće njenog tela izazvalo je međunarodnu policijsku potragu nakon što je obdukcijom utvrđeno da je zadobila "višestruke i opsežne povrede" tokom "trajnog i dužeg" perioda.

Njih troje su takođe optuženi za izazivanje ili dozvoljavanje smrti deteta. Njima je određen pritvor kako bi se u petak pojavili pred sudom u Gilfordu.

Trojac je otputovao u Pakistan dan pre nego što je policija otkrila Sarino telo u Vokingu 10. avgusta.

Sarin otac i maćeha Foto: Tanjug/AP

Oni su uhapšeni u sredu uveče na aerodromu Getvik dok su izlazili sa leta iz Dubaija. Oni su napustili aerodrom Sialkot u Pakistanu u sredu ujutru nakon pregovora sa policijom i britanskim vlastima, rekli su ranije izvori za "The Guardian".

Policija je saopštila da je Sarina majka obaveštena o najnovijem razvoju događaja i da je dobila podršku stručnjaka.

Njih troje su nestali po dolasku u Pakistan. Pretpostavljalo se da je sa njima petoro dece Urfana Šarifa, starosti između jedne i 13 godina, ali se u ponedeljak ispostavilo da su oni boravili sa svojim dedom Muhamedom Šarifom u njegovoj kući u Dželumu. Oni su pronađeni nakon policijske racije i zbrinuti su u Pakistanu.

"The Guardian" je u nedelju objavio da Muhamed Šarif pregovara sa lokalnim političarima i policijom da begunci izađu iz skrovišta i budu predati britanskim vlastima. Rečeno je da su se plašili zlostavljanja ako bi se s njima pozabavila policija u Pakistanu.

Zvaničnik policije u Dželumu rekao je da su osetili "olakšanje" što su zaključili "zaista komplikovan slučaj".

(Telegraf.rs)