U Nemačkoj uhapšen Iranac, planirao je napad smrtonosnim otrovima
1
1
Vlasti su saopštile da je planirao islamski motivisani napad
Foto: Tanjug/AP
Nemačka policija uhapsila je 32-godišnjeg državljanina Irana, osumnjičenog da je nabavio otrove cijanid i ricin kako bi izvršio islamistički motivisan napad, saopštile su danas vlasti na zapadu Nemačke.
U okviru istrage pretresene su prostorije osumnjičenog u gradu Kastrop-Rauksel, navedeno je u zajedničkom saopštenju kancelarije javnog tužilaštva u Dizeldorfu i policije u Reklinghauzenu i Minsteru, preneo je Rojters.
Preporučujemo
"Ako ste pričali sa Anom, molim vas da mi javite": Apel supruga nestale Beograđanke, objavljen audio snimak
Oluja u Kaliforniji ostavila bez struje više od 330.000 ljudi, najgore tek sledi: 6 žrtava od Nove godine
Sumnjiče ga da je pripremao teško delo nasilja kojim bi bila ugrožena država nabavkom cijanida i ricina kako bi izvršio islamski motivisan napada, navodi se u saopštenju.
Video: Među uhapšenim migrantima kod Subotice, lišena slobode dva lica koja su na svetskim poternicama
(Telegraf.rs/Tanjug)