Lukašenko cepa drva i nudi pomoć Evropi: "Spremni smo da se zajedno grejemo i roštiljamo"
9
Lukašenko je naglasio da su Belorusi miroljubivi ljudi
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko posetio je prvenstvo u cepanju drva među novinarima i čak lično održao "obuku" kako se to radi.
Kako drva za ogrev "ne bi propala", ponudio je da ih pošalje u evropske zemlje, gde sada postoje poteškoće sa grejanjem.
- Teška su vremena. Treba pomoći našim ljudima u inostranstvu. Tamo ljudi ne mogu da kupe ogrev, a mi se ovde zabavljamo, u šali cepamo ova drva. Ne daj Bože da propadnu. Možemo da se organizujemo i odnesemo ih do granice - rekao je beloruski lider.
Istovremeno, Lukašenko je naglasio da su Belorusi miroljubivi ljudi, piše Sputnik.
- Neka znaju Litvanci, Letonci i Poljaci, Ukrajinci da smo spremni da se zajedno grejemo i roštiljamo - rekao je on.
Video: Koga vi glumite? Vršite nasilje nad narodom: Lukašenko zagrmeo na ministra zdravlja pred kamerama
(Telegraf.rs)