Marija Kolesnikova ostaje u pritvoru do 8. novembra
1
4
Ona je optužena za pozivanje na akcije usmerene ka podrivanju beloruske nacionalne bezbednosti saopštio je u sredu Istražni komitet
Foto: Tanjug/AP
Sud u Belorusiji naložio je da opoziciona političarka Marija Kolesnikova ostane u pritvoru do 8. novembra, dok čeka suđenje po optužbama za podrivanje nacionalne bezbednosti, izjavio je danas njen advokat.
Preporučujemo
Otkriće "Gardijana": Saudijski princ ima dovoljno uranijuma za nuklearnu bombu
Džonson: Drugi talas je neizbežan, ne bih želeo da ponovo uvedemo karantin
Kolesnikova (38), jedna od najistaknutijih vođa antivladinih protesta u Belorusiji, nalazi se u pritvoru u Minsku nakon što je pocepala svoj pasoš kako bi osujetila pokušaj proterivanja u Ukrajinu, javila je agencija RIA, preneo je Rojters.
Ona je optužena za pozivanje na akcije usmerene ka podrivanju beloruske nacionalne bezbednosti saopštio je u sredu Istražni komitet.
Video: Belorusija, zemlja čuda: Nema siromašnih ali nema ni demokratije
(Telegraf.rs/Tanjug)