Saudijska Arabija ukida kažnjavanje bičevanjem
6
Bičevanje se primenjuje kao kazna za različite zločine u Saudijskoj Arabiji, uključujući javno opijanje i uznemiravanje
CHAIDEER MAHYUDDIN / AFP / Profimedia
Saudijska Arabija ukida bičevanje kao vrstu kazne, navodi se u dokumentu najvišeg suda tog kraljevstva.
U odluci Generalne komisije Vrhovnog suda donetoj ovog meseca, navodi se da će kazna bičevanjem biti zamenjena zatvorskom ili novčanom kaznom ili mešavinom obe, prenosi Rojters.
Odluka predstavlja nastavak reformi u sferi ljudskih prava uvedenih pod vođstvom kralja Salmana i neposrednim nadzorom prestolonaslednika Mohameda Bin Salmana, navodi se u dokumentu.
Bičevanje se primenjuje kao kazna za različite zločine u Saudijskoj Arabiji, uključujući javno opijanje i uznemiravanje.
Video: Žene u ovom selu satima čekaju u redu samo da bi bile krvnički bičevane, a evo i zašto
(Telegraf.rs/Tanjug)