Oko 30 Srba i dalje živi u Siriji uprkos ratu koji traje godinama i mogućem krvoproliću
Ministastvo spoljnih poslova Srbije na svom sajtu objavio je kontakt telefone zvaničnika srpske ambasade u Siriji, s privremenim sedištem u Bejrutu za sve informacije
Procene srpskih bezbednosnih službi je da je oko 30 građana Srbije koji su u mešovitim brakovima ostalo da živi u Siriji uprkos ratnom stanju i preteće najave eskalacije sukoba između Ruske Federacije i SAD, saznaje Telegraf.rs.
Veći broj njih se nalazi i dalje u Damasku koji nije pogođen ratnim dejstvima i nisu hteli da se evakuišu. Iz razorenog Alepa porodice su se odselile kod rođaka u Liban. Jedan deo Srba je i dalje u Latakiji pod budnim okom ruskih vojnih snaga stacioniranih u tom gradu na Sredozemlju.
Srbija je od početka sukoba zatvorila svoju ambasadu u Damasku i preselila je u Bejrut. U susednom Libanu ostalo je manje od 100 naših državljana, koji su tu prebegli iz Sirije, ili su u mešovitom braku, ili rade za strane kompanije.
Pored civila, u Libanu je u okviru mirovne misije UN (UNIFIL) od decembra 2017. i 177 srpskih oficira i vojnika. Oni su stacionirani na jugu, ka granici sa Izraelom.
Ministastvo spoljnih poslova Srbije na svom sajtu objavio je kontakt telefone zvaničnika srpske ambasade u Siriji, s privremenim sedištem u Bejrutu za sve informacije:
Sirijski broj telefona otpravnika poslova
Aleksandra Ristića: +963 93 2188 999;
Libanski broj telefona otpravnika poslova
Aleksandra Ristića: +961 76 85 85 08;
Sirijski broj telefona
Veljko Piljka: +963991444468;
Libanski broj telefona
Veljko Piljka: +9617886127o
VIDEO: SIRIJA: Američki bombarderi ili ruski protivvazdušni sistem
(Telegraf.rs/I.Č.)