Spremite se! Kiša, sneg i olujni vetar do večeras očekuju ove delove Srbije: Negde će se i razvedriti, evo gde

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock

Naoblačenje sa kišom koje je tokom dana zahvatilo severne i severoistočne predele Srbije, proširilo se i na ostale delove zemlje.

Srbija je pod uticajem ciklona sa Karpata koji donosi oblačnost sa padavinama, a ujedno anticklon sa severozapada uslovljava i izražen gradijent, pa je vrlo vetrovito.

Foto: nmmb

Ovakva sinoptička situacija uslovljava i priliv hladne vazdušne mase sa severoistoka.

Foto: nmmb
Foto: nmmb

Do kraja dana u Srbiji će biti oblačno sa kišom i pljuskovima, na planinama sa snegom. Na istoku Srbije snežna granica nalaziće se na 1000 metara nadmorkse visine, a na zapadu i jugu iznad 1500 metara.

Foto: zoomEarth

Duvaće jak, na udare i olujni severozapadni vetar sa udarima od 70 km/h.

U Vojvodini su padavine prestale i do kraja dana i tokom večeri očekuje se suvo, a doći će i do razvedravanja, pa će uveče biti vedro.

Foto: sat24

I u Beogradu i širom severne Srbije sledi prestanak padavina, do večeri i razvedravanje, pa se padavine očekuju južno od Save i Dunava.

Trenutne temperature kreću se od 8 na jugoistoku do 15°C na severozapadu Srbije, u Beogradu je 10°C.

Foto: meteociel
Foto: meteociel

Zlatibor meri 6, Sjenica 5, a Kopaonik -2°C.

Od sutra toplije, a povratak pravog proleća očekuje se nas od nedelje.

(Telegraf.rs)