Kragujevčani čekaju poslednji trenutak da se obrate lekarima, ordinacije pune pacijenata sa ovim tegobama
0
0

E. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: RINA
Hitna pomoć u Kragujevcu imala je povećan broj pregleda najmlađih pacijenata u prethodna 24 sata. Lekari su na pedijatriji pregledali 22 deteta, dok su roditelji najčešće tražili pomoć zbog visoke temperature, stomačnih tegoba i respiratornih problema.
- Dežurna služba Zavoda za urgentnu medicinu primila je ukupno 174 poziva, a medicinske ekipe su intervenisale na terenu 39 puta. Pored pregleda dece, obavljeno je i 62 pregleda odraslih pacijenata, dok su četiri intervencije bile na javnim mestima - kazali su za RINU u ZUM Kragujevac.
Preporučujemo
Zoran sa osam meseci bio najteži bolesnik Variole vere: Posle 53 godine svoj život i dalje duguje ovom čoveku
U Srbiju stiže OTOPLJENJE, evo kada se očekuje i do 25°C: Od ovog datuma slede pljuskovi, ali i olujna košava!
Stručnjaci upozoravaju da sezonske infekcije uzimaju maha i apeluju na roditelje da ne čekaju pogoršanje simptoma kod mališana, već da se na vreme obrate lekarima.
(Telegraf.rs)