Sin prešao 1.500 kilometara da majci Jelici čestita 87. rođendan: Oči joj se napunile suzama, pa povikala ovo

Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: Shutterstock/De Visu

Ljudi kada ostare, a deca i unuci su im svako u svojim obavezama, neretko ogreznu u samoću. I pošto nisu u stanju sami o sebi (bar ne kao pre) da se brinu, a usamljenost im dodatno narušava zdravlje, potomci neretko donesu oduku da je po te bake i deke najbolje da svoje treće doba provedu bezbrižnije u nekom domu za stare. Jedna od onih koja svoje pozne godine provodi upravo na takvom mestu jer jedna baka Jelica koja je upravo proslavila svoj 87. rođendan. Korisnik Tik Toka Srđan Mijatović je na svom profilu prikazao sina ove gospođe koji joj je priredio predivno iznenađenje prešavši oko 1.500 kilometra da joj uveliča važan dan.

Na snimku se vidi kako niz hodnik koji vodi do sale u kojoj je veliki broj korisnika doma, ide harmonikaš koji svira i peva pesmu "Divan dan, divan dan, majka Jelici rođendan, živela, živela i srećna nam bila". Iza muzičara je sa tortom u rukama išao sin i majka nije mogla očima da poveruje od radosti šta to vidi! Na prelepo aranžiranoj torti su bile svećice sa brojevima 8 i 7 i da upotpuni svečani trenutak - prskalica. Ali ono što je najviše zasijalo u tom trenutku jeste osmeh majke kad je ugledala sina. I on je bio jednako ozarenog lica. Zagrlili su se čvrsto i ona je sa suzama u očima izustila "Moj sin, ljubim ga, došao!. On je njoj rekao "Neka si mi živa i zdrava!".

Oboje su bili vidno pozitivno potrešeni,o n ju je tapkao po leđima, bodrivši je da ne plače više.

Iako su komentari spod ovog videa bili podeljeni, u smislu da jedni govore "bravo", "rasplakao sam se","divno" a drugi osuđuju sina što je majku smestio u dom, mi ćemo reći - svaka čast ovom čoveku! Majka njegova zaista možeda bude ponosna kakvog je emotivnog i pažljivog čoveka od njega stvorila!

(Telegraf.rs/Tik Tok)