Beograđanke sve nogatije, masovno nose i broj 43: "U radnjama ne možemo da se obujemo, sve je malo"

S. Ž.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock

U prodavnicama u Beogradu, ali i širom Srbije, gotovo je nemoguće pronaći broj 41, posebno onaj kalup "po jusu, jugoslovenskom standardu", koji je dobro veći od današnjeg "kineskog" 41. Ipak, prodavci kao da ne haju iako im u radnje ulaze devojke koje traže čak i broj 43!

"Traže nam devojke i 43, 44, uvek ulaze u patikama, a mi jedva dobijemo jedan 41 od svakog modela, a 42 samo od onih neatraktivnih za devojke. U suštini, 41 se odmah rasproda, pa čak i taj manji kalup. Njega kupuju žene koje inače nose broj 40", priča prodavačica prodavnice obuće u Beogradu.

Par metara dalje je druga radnja u kojoj nema kožne obuće već samo čizmice i cipele od skaja do broja 40.

"Broj 41? Ne ne , to mi nemamo. Nismo dobili ni od jednog modela", isključiva je radnica u toj radnji.

A na pitanje zašto nemaju veće brojeve kad i sami tvrde da su devojke sve nogatije, odgovaraju:

"Nije do nas. Nama ne šalju, ne znam. Evo, i domaći proizvođač koji je pravio 42 više to ne proizvodi", objašnjava radnica prodavnice obuće na Zelenom vencu u Beogradu.

A radnja - puna malih cipela. Od svakog modela - svaki broj. I pregršt žena koje traže 41, 42, 43...

Biznis, čini se, ipak se polako razrađuje. Na Instagramu niču onlajn prodavnice velikih brojeva za žene (i muškarce koji bi da obuju ženske cipele).

Pa u kom trenutku će srpski trgovci shvatiti da su žene prešle u "mušku kategoriju brojeva", ostaje da se vidi, a do tada dame sa većim stopalom su prisiljene da kupuju obuću koja im se ne dopada, koju moraju da obuju ili onu namenjenu jačem polu.

Šta je - tu je.

(Telegraf.rs)