Suvereno vlada dvorištem Dragana Ristića i brine o svojim potomcima: Ovo je priča o pepeljastom gusanu

Vreme čitanja: oko 1 min.

Ukoliko bi mu neko od njih na neki način protivrečio odmah bi ga kljucnuo želeci da svima da do znanja da njegovu “ reć“ svi moraju da poštuju

Foto: Jugmedia

Ogroman gusan pepeljastog perja i ovog leta suvereno vlada dvorištem Dragana Ristića iz sela Dubnica kod Vranja. Otkako je njegovu partnerku nesrećnim slučajem, u štali pregazila krava on neprestano brine i o svoja četiri guščica.

Uvek je prema njima zaštitnički raspoložen, a pogotovo kada neki nepoznati čovek hoće da im naudi. Tada se isprsi koliko je dug, raširi krila i uz prepoznatljivo gakanje i frktanje krene u napad, piše Jugmedia.

Kada primeti da se uljez povlači on se brze bolje vrati svojim guscicima kako bi ih poveo u sigurnost. A kada proceni da više nema opasnosti za njh obavezno ih odvede na obližnji travnjak kako bi se dobro najeli sočnom travom.

Ukoliko bi mu neko od njih na neki način protivrečio odmah bi ga kljucnuo želeci da svima da do znanja da njegovu “ reć“ svi moraju da poštuju.

(Telegraf.rs)