Najveće priznanje nam je što je 1.000 uglednih stručnjaka došlo u Niš: Završen grandiozni skup anesteziologa
Najveće zasluge za vanserijsku organizaciju nesumnjivo pripadaju prof.dr Radmilu Jankoviću, direktoru ove klinike i od nedavno novoizabranom predsedniku Udruženja anesteziologa i intenzivista Srbije
Niš je proteklog vikenda bio domaćin grandioznog naučnog događaja. Jubilarni, 10. po redu tradicionalni niški Simpozijum anesteziologa i intenzivista Srbije sa međunarodnim karakterom, okupio je svetski anesteziološki "krem". Trodnevni skup je protekao u perfektnoj organizaciji dostojnoj svetskih naučnih događaja, pa se tako simpozijum koji ima status brenda srpske medicine, nakon dvogodišnje pandemijske pauze, vratio "na velika vrata".
Skupu je prisustvovalo oko stotinu eminentnih predavača, među kojima i najprestižnija imena anesteziologije iz Evrope, SAD i Srbije. Brojka od 1000 učesnika je 10th Annual Spring Scientific Symposium in Anaesthesiology and Intensive Care svrstala u najveće medicinske događaje u regionu.
Simpozijum su organizovali Klinika za anesteziju i intenzivnu terapiju UKC i Udruženje anesteziologa i intenzivista Srbije.
Najveće zasluge za vanserijsku organizaciju nesumnjivo pripadaju prof.dr Radmilu Jankoviću, direktoru ove klinike i od nedavno novoizabranom predsedniku Udruženja anesteziologa i intenzivista Srbije, koji za Telegraf.rs kaže, profesor Janković kaže:
- Veoma je teško još uvek sumirati utiske, gosti tek što su napustili Niš. Čestitke prijaju, a na osnovu njih mislim da može da se kaže da je ovo bio veliki događaj za srpsku medicinu. Najveće priznanje za jedan veliki i mukotrpan rad je to što je 1000 uglednih stručnjaka došlo u Niš, među njima i velika svetska imena. Ceo događaj je doprineo afirmaciji naše struke, razmenjena su najsavremenija iskustva i trendovi kojih se pridržavaju i slede ih i srpski anesteziolozi. Izuzetno sam zadovoljan što je sve proteklo na jednom zavidnom nivou, od besprekorne tehničke organizacije do atmosfere. Kriterijumi koje smo zacrtali u organizaciji su bili visoki, veliki tim ljudi je stajao iza svega zamišljenog i normalno je da postoji zadovoljstvo što smo uspeli da ono što je planirano ispoštujemo - kaže Janković.
Profesor Radmilo Janković napominje da je sam dolazak velikog broja svetskih stručnjaka u Srbiju i u Niš značajno dostignuće, jer, kako kaže, nakon kovid pandemije je još uvek kod većine prisutna doza opreza pri putovanjima.
Zahvaljujući im se na poverenju, naš sagovornik sa zadovoljstvom konstatuje da su svi uživali u atmosferi i na predavanjima i druženju, a posebno naglašava da mu je drago što su pokazali i empatiju.
Naime, poseban pečat ove godine predstavlja doprinos organizatora kroz podršku NURDOR-u. Svim učesnicima skupa je kroz aplikaciju i akciju "Skeniraj-doniraj" bilo omogućeno skeniranje QR koda.
Tako su jednostavnim putem preko mobilnih aparata bili u prilici da uplate novčani prilog za pomoć mališanima koji se leče od raka. Inače, Univerzitetski Klinički centar Niš već se izdvaja po nečemu veoma važnom: deca koja se leče na odeljenju Hematoonkologije imaju mogućnost da sve bolne procedure rade u opštoj sedaciji.
(Telegraf.rs)