Dok je radila na Tehnološkom fakultetu, 11 godina uzimala školarine i zaradila 2,6 miliona dinara
Sumnja se da je D.J. na ime školarine uzimala novac od postdiplomaca za master i doktorske studije, koji nije uplaćivala na račun ovog fakulteta
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu uhapsili su D.J. (59) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Ona se sumnjiči da je u periodu od 2007. do 2018. godine, kada je bila zaposlena u Tehnološkom fakultetu u Leskovcu, na ime školarine uzimala novac od postdiplomaca za master i doktorske studije, koji nije uplaćivala na račun ovog fakulteta, saopšio je MUP.
Preporučujemo
Šta se desilo Jovanu, geniju iz Čačka: Đak generacije upisao fakultet, a prodaje kokice da preživi
Zidaju bogatstvo, a nemaju fakultet - milijarderi srednjoškolci
Na ovaj način, kako se sumnja, za sebe je pribavila korist od 2.633.400 dinara, oštetivši Tehnološki fakultet za ovaj iznos.
Osumnjičena je, uz krivičnu prijavu, privedena Višem javnom tužilaštvu u Nišu.
(Telegraf.rs/ Tanjug)