Drina je prirodni biser Srbije, a zbog nemara je prljaju i uništavaju njene obale. To mora da prestane
Uništavaju je kao da nije njihova
U Loznici, u neposrednoj blizini Drine, nedavno su se pojavile nove divlje deponije. Gradska komunalna inspekcija je na terenu na osnovu pronađenih ušnih marki utvrdila ko su vlasnici uginulih životinja, a u komunalnom preduzeću, kažu, da građani nemaju razloga da otpad bacaju tamo gde mu nije mesto.
Jedinstven slučaj u svetu: Leskovčani imaju most, ali se na njega penju merdevinama (FOTO)
Kraj samog puta koji vodi do obale reke u dužini od skoro jednog kilometra nalazi se nekoliko deponija na kojima su građani bacali nameštaj, građevinski šut, ali čak i otpad životinjskog porekla.
Na deponijama se doslovno nalaze kosti uginulih goveda i ovaca. Naše kamere su zabeležile čak i ušnu marku kraj lobanje jedne životinje.
Gradska komunalna inspekcija bila je na terenu, i na osnovu pronađenih ušnih marki utvrđeno je u čijem su vlasništvu bile životinje.
U komunalnom preduzeću, kažu, da građani nemaju razloga da otpad bacaju tamo gde mu nije mesto i da grad ima deponiju.
Kada je reč o uginulim životinjama, građani u tom slučaju treba da se obrate inspekcijskim službama koje će životinju smestiti u specijalizovani kontejner do dolaska kafilerije.
- Kao što se može primetiti u ovom trenutku obala reke Drine i putevi pored nje izgledaju katastrofalno. Mi smo i pre dve tri godine radili katastar divljih deponija i ovih dana ga ponovo ažuriramo i sa tim dokumentom ćemo otići pred gradsku upravu da pokušamo zajedno da iznađemo mogućnosti da u budžetu grada dobijemo sredstva kako bismo rešili ovaj problem. Međutim, bez saradnje sa našim građanima ovaj problem se ne može rešiti - kaaže Janko Aleksić, direktor JKP "Naš dom".
Iz JKP „Naš dom" dodaju i da svake subote u dogovoru sa građanima organizuju akcije prikupljanja smeća, van redovnog odnošenja smeća koje se radi svakondevno.
Potrebno je samo da im se građani jave, jer je svima u interesu da grad bude čistiji i lepši.
(Telegraf.rs/RTS)