SKANDAL: "Naši" lepe plakate protiv Đinđića, DS traži zabranu mržnje!
Pokojni premijer označen je kao "primer veleizdajnika i američke marionete", a na plakatima je ispisano "Strani agent, a ne državni heroj". DS poziva Ustavni sud da stane na put ovoj i sličnim organizacijama
U Aranđelovcu, Mladenovcu i Novom Sadu osvanuli su plakati sa likom pokojnog premijera Zorana Đinđića, pod sloganom "Strani agent, a ne državni heroj", iza kojih stoji Srpski narodni pokret "Naši".
- Akcija je odgovor na skandaloznu kampanju koja se u Srbiji vodi sa ciljem da se pokojni premijer dr Zoran Đinđić u javnosti predstavi kao vizionar i političar kog generacije treba da slede - saopšteno je iz ovog pokreta.
SNP "Naši" najoštrije osuđuju, kako kažu, falsifikovanje istorije, u kojoj se on proglašava političkim genijem. Stejt department, FBI i CIA su, kroz knjigu Vilijema Montgomerija, bivšeg američkog ambasadora u Beogradu, zvanično potvrdili da je svojevremeno rad Zorana Đinđića i Otpora bio finansiran, pripreman i koordiniran preko operativnog CIA centra u Budimpešti, direktno od strane Bila Klintona.
- Stav SNP "Naši" jeste da je Đinđić enciklopedijski primer politike gluposti i promašaja, primer veleizdajnika i američke marionete, koja je po klasičnom receptu i sistemima indoktrinacije prevarena, iskorišćena i odbačena, a što na kraju i sam Đinđić nije mogao da sakrije žaleći se javno da ga je Zapad prevario za obećanu finansijsku pomoć i da Srbiji nije dat obećani tretman na međunarodnom nivou - stoji u saopštenju.
- Ðinđić je ubijen upravo u atmosferi mržnje, kakvu danas pokušava da stvori ova organizacija, koja je u svojoj prošlosti već sastavljala spiskove nepodobnih medija i organizacija, prekidala tribine, izložbe, koncerte i skupove koji joj se nisu dopadali, pretila patroliranjem njihovih trojki ulicama da se ne bi održavali događaji koje su oni smatrali nepodobnima, pretila političkim protivnicima - navodi se u saopštenju.
DS je upitala Ustavni sud Srbije, koji je, kako su podsetli, u novembru prošle godine odbio zahtev republičkog tužilaštva za zabranu pokreta, da li u Srbiji ima ko da zabrani mržnju i šta još treba da se desi da bi ta organizacija uverila one koji o tome odlučuju u destruktivnost i opasnost svojih ideja i aktivnosti.
(Telegraf.rs)