SKUPŠTINA SRBIJE: Sednica kasnila zbog nedostatka kvoruma, Vučić se izvinio građanima!

Nekima su važnija predavanja, nekima su važnije lokalne koalicije, nekima su važnija putovanja po svetu, a ništa od toga ne može i neće biti važnije od sednice Narodne skupštine Srbije - poručio je lider SNS pošto je sednica kasnila jer je u sali umesto 126 bilo 110 poslanika

Prvi potpredsednik vlade i lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izvinio se svima koji "danas trpe" zbog nedostatka kvoruma u Narodnoj skupštini.

Sednica Skupštine Srbije na kojoj će se po hitnom postupku razmatrati Vladin Predlog zakona o preuzimanju imovine i obaveza problematičnih banakapočela je u 11.30 časova.

Vučić se izvinio građanima Srbije, delu narodnih poslanika, ministru finansija i privrede Mlađanu Dinkiću i svima koji "danas trpe" "jer deo odgovornosti za nedostatak kvoruma snosi i poslanička grupa Srpske napredne stranke".  

- Izvinjavam se zbog činjenice što su delu poslanika SNS važnije neke druge stvari od Narodne skupštine Srbije. Nekima su važnija predavanja, nekima su važnije lokalne koalicije, nekima su važnija putovanja po svetu, a ništa od toga ne može i neće biti važnije od sednice Narodne skupštine Srbije - rekao je Vučić.

On je građanima Srbije obećao da će SNS sve preduzeti da, ako ništa drugo, ona ne bude kriva i odgovorna zbog toga što "možda nekada u budućnosti kvoruma neće biti".

- Dovešćemo do veće discipline, do veće odgovornosti i do većeg poštovanja građana Srbije od poslanika koji su izabrani na listi SNS - poručio je Vučić.

Za početak sednice i usvajanje dnevnog reda potrebno je da u skupštinskoj sali bude većina od 126 poslanika, a u zakazano vreme ih je bilo 110. Ovo je bio prvi put od formiranja Vlade Srbije da vladajuća većina nije imala dovoljno poslanika u Skupštini Srbije i da je rad odložen zbog nedostatka kvoruma.

Predloženi zakon o preuzimanju imovine i obaveza problematičnih banaka treba da omogući da se "Nova Agrobanka" pripoji Poštanskoj štedionici. Predloženim zakonom predviđa se prenos imovine i obaveza problematične banke na drugu finansijski sposobnu i stabilnu banku, što je, kako je Vlada Srbije obrazložila, jedna od najefikasnijih opcija za stabilizaciju bankarskog sektora i konsolidaciju na domaćem tržištu.

(D. Z. / Agencije)