Hamer: SAD i EU ne očekuju da Srbija prizna Kosovo!

Sjedinjene Američke Države se zalažu za rešavanje razlika između Srbije i Kosova, čime bi bio omogućen dalji napredak na evropskom putu, izjavio pomoćnik američke državne sekretarke

Sjedinjene Američke Države i Evropska unija ne očekuju od Srbije da sada formalno prizna Kosovo, već se snažno zalažu za nastavak dijaloga i normalizaciju odnosa, izjavio je pomoćnik američke državne sekretarke Majk Hamer.

On ja naveo da se SAD zalažu za "rešavanje razlika između Srbije i Kosova", čime bi bio omogućen dalji napredak na evropskom putu.

- Ni SAD ni EU ne očekuju od Srbije da sada formalno prizna Kosovo - odgovorio je sinoć Hamer.

Prema njegovim rečima, Amerika ohrabruje sve zemlje regiona da ozbiljno uzmu u obzir izveštaj Evropske komisije o napretku u evropskim integracijama.

- SAD su posvećene stvaranju stabilnog i naprednog Balkana i na tome blisko sarađuje sa prijateljima iz EU. Želimo da pomognemo svim zemljama regiona da ostvare svoje evropske i evroatlantske ciljeve - zaključio je zvaničnik Stejt departmenta.

(Telegraf.rs / Tanjug)