Ispred Ambasade Srbije u Tirani za večeras najavljen protest: Poziv se širi društvenim mrežama
Poziv za protest širi se društvenim mrežama, mada za sada nije poznato ko je organizator protesta i kojim povodom je on organizovan
Kako Kosovo onlajn nezvanično saznaje, za danas u 18 sati najavljen je protest ispred Ambasade Srbije u Tirani.
Poziv za protest širi se društvenim mrežama, mada za sada nije poznato ko je organizator protesta i kojim povodom je on organizovan.
Za isto vreme zakazan je protest ispred Konzulata Srbije u Njujorku u Sjedinjenim Državama, koji je organizovala Albanska zajednica u saradnji sa hrvatskom i bošnjačkom.
Organizatori njujorškog protesta oglasili su se saopštenjem u kome se navodi da je protest organizovan u cilju "podizanje glasa protiv Srbije, koja je počinila zločine na Balkanu, kroz etničko čišćenje, ubistva i silovanja, pokušavajući da izgradi dugogodišnji hegemonistički san o Velikoj Srbiji".
- Dragi sunarodnici, moramo da izađemo u što većem broju ispred Konzulata Srbije, da dignemo glas pred svetom, objavljujući i osuđujući zločine i državu koja podržava i rehabilituje ratne zločince. Mi, kao albansko-američka zajednica, nećemo ćutati, ali ćemo podići glas za one koje je ova zločinačka država ubila, silovala i masakrirala - navodi se u saopštenju.
Albansko-američka zajednica kaže da zvanični Beograd "danas sa fašističkim mentalitetom spava na masovnim grobnicama širom Srbije".
- Naše je pravo i nacionalna obaveza da tražimo pravdu pred svetom za prolivenu krv, za nevine žrtve zločina fašističke Srbije - zaključuje se u saopštenju.
Novi ambasador Srbije u Albaniji Slobodan Vukčević sastao se juče sa ministarkom spoljnih poslova Albanije Oltom Džačkom, koja se tim povodom oglasila na Tviteru i poručila da je međusobno priznanje između Kosova i Srbije ključno za izgradnju stabilne i prosperitetne budućnosti Zapadnog Balkana.
Na tu izjavu Džačke reagovala je Ambasada Srbije u Tirani, porukom albanskoj ministarki da "mešanje u unutrašnje stvari drugih ne pomaže".
(Telegraf.rs)