Prištinski mediji: Priština zabranila srpskoj kompaniji radove na Novom Brdu (VIDEO)
Direktor zavoda Ismet Hajrulahu rekao je da je "rušenje zidova bagerima nezakonito i da predstavlja krivično delo"
Kosovski zavod za zaštitu spomenika zabranio je srpskoj kompaniji "Koto" da izvodi radove na tvrđavi u Novom Brdu, nakon što su primećene građevinske mašine koje su rušile fasadu na delu tvrđave, piše "Koha ditore".
Direktor zavoda Ismet Hajrulahu rekao je da je "rušenje zidova bagerima nezakonito i da predstavlja krivično delo".
Preporučujemo
Poverenik za zaštitu ravnopravnosti u Novom Pazaru: Naš cilj je da budemo mnogo više prisutni na terenu
Zbogom Lenka Dunđerski: Oglasio se čuvar prodatog dvorca Sokolac! Pazio ga 40 godina, sad sve odlazi u zaborav
Prema njegovim rečima, pokušajem rušenja "ozbiljno je ugrožena stabilnost tvrđave", prenosi Kosovo.onlajn.
Hajrulahu je rekao da su zatražili da Unesko, kao organizacija preko koje je realizovan projekat obnove tvrđave, potpuno prekine saradnju s beogradskom kompanijom.
Kako navodi "Koha", Ministarstvo kulture u Prištini ranije je saopštilo da odgovornost za to rušenje snosi beogradska kompanija "Koto".
(Telegraf.rs/Tanjug)