Bivši pripadnik Miloševićevog obezbeđenja tvrdi: Slobu su hteli da ubiju pre Dejtona! Ovo su svi detalji
"Zarobili smo tada četiri naoružana muškarca u uniformama", kaže Rudić
Na bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića pokušan je atentat u Karađorđevu, neposredno pred potpisivanje Dejtonskog sporazuma, 1995. godine, saznaje "Alo".
CIA objavila dokument koji svedoči kako je Milošević prodao Srbe u Hrvatskoj (FOTO)
Dok se Milošević šetao sa Nenadom Batočaninom, drugim čovekom svog obezbeđenja, čuo se pucanj, a njegovi čuvari su sa pukovnikom Perom Kovačevićem, šefom bezbednosti gardijske brigade, ubrzo uhapsili četvoricu muškaraca, naoružanih do zuba. Saša Rudić, koji je kao pripadnik MUP-a devet godina bio u Miloševićevom obezbeđenju, kaže da su se pokojni Milošević i Nenad Batočanin šetali, kada su čuli pucanj iz puške.
- Radilo se o "remingtonu 223", koji ubija na pet kilometara. Predsednik Milošević je upitao Nešu: "Šta je, ko to puca", na šta mu je on rekao da će proveriti i da samo na osnovu zvuka zna da se radi o "remingtonu". Pukovnik Kovačević, koji je na tom objektu čuvao i Tita, i ja, krenuli smo da vidimo odakle je pucano. Uspeli smo da lociramo četvoricu naoružanih ljudi u uniformi i presretnemo ih. Jednostavno smo im se približili, i dok su nas videli, za njih je bilo kasno. Bili su u džipu, u uniformama, naoružani, ali mi smo ih razoružali i zarobili. Imali su različito naoružanje i bili su bez dokumenata. To je bilo nešto što bi moglo da liči na atentat na Miloševiđa u Karađorđevu - ispričao je za "Alo" Rudić, koji nije hteo da kaže da li su ti privedeni muškarci bili stranci.
On navodi da je osumnjičena četvorka predata nadležnim organima, ali tek nakon više sati, jer je pomoć kasnila iz nekog razloga.
- To je bila jedina situacija koja je mogla da liči na atentat. Šta je sa uhapšenima dalje bilo ne znam, jer u to vreme to nije bio moj posao- ostao je nedorečen Rudić.
On o Miloševiću i dalje ima pozitivno mišljenje i ističe da je bivši predsednik sve uradio da bi izbegao sukob na prostorima bivše Jugoslavije, ali da je druga strana imala drugačije planove.
- Lično sam bio prisutan za stolom kada je Slobodan Milošević generalu Vesliju Klarku rekao: "Gospodine generale, dajte mi papir da potpišem to što tražite, ali da ostavite moj narod na miru!" Klark je nakon toga ustao, okrenuo se i otišao - tvrdi Rudić.
On navodi da Srbiju ne bi ostavili na miru, čak ni da je Milošević u tom trenutku otišao sa vlasti.
Rudić naglašava da će zauvek pamtiti reču nekadašnjeg predsednika SRJ o neprijatelju i obrazu:
- Rekao mi je "Neprijatelj može da bude toliko jak da ti porobi zemlju, uzme život, ali obraz sam možeš da izgubiš". Time je sve rekao - zaključuje Rudić.
(Telegraf.rs / Alo!)