(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) SPECIJALCI IZ MI6 HAPSILI SU ČLANOVE ZEMUNSKOG KLANA! Ovako su TAJNI AGENTI uhvatili Đinđićeve ubice
Da li je tajna služba Velike Britanije zaista hapsila i otkrivala pripadnike zemunskog klana u akciji "Sablja"? Možda ćete neke od odgovora pronaći ovde...
Srbija je nakon ubistva premijera Zorana Đinđića, 12. marta 2003. godine, krenula u veliku borbu protiv organizovanog kriminala, a ta akcija nazvana je SABLJA i u njoj je privedeno 11.665 osoba! Imali smo tih dana da gledamo kako specijalne jedinice srpske policije hapse ljude u spektakularnim akcijama kao iz holivudskih filmova. Međutim dobitnik Pulicerove nagrade, jedan od najuglednijih britanskih novinara i spoljnopolitički urednik Gardijana Džulijan Bordžer ovih dana objavio je knjigu “Kasapinov trag” (“The Butcher’s Trail”) u kojoj tvrdi da su specijalci iz MI6 takođe hapsili članove zemunskog klana i "crvenih beretki"!
Pravi BUM u Srbiji izazvale su informacije iz knjige urednika Gardijana Džulijana Bordžera, koji je pored detalja o skrivanju i hapšenju Ratka Mladića izneo i do sada skrivene detalje, a odnose se na učešće elitne tajne službe Velike Britanije - MI6 u operaciji "Sablja" i obračunu Srbije sa "zemunskim klanom".
Prema ovim tvrdnjama glavni čovek MI& u Beogradu bio je Entoni Monkton koji je vodio kriket-klub u Beogradu i britanske obaveštajne operacije u Srbiji i u Crnoj Gori. Sin Gilberta, vikonta od Brenčlija, bio je mlađi brat Kristofera, savetnika Margaret Tačer koji će u starosti postati ekscentrični i glasni skeptik za klimatske promene. Njihova sestra, Roza, bila je udata za Dominika Losona, urednika Sandej telegrafa i bliskog prijatelja princeze Dajane.
Monkton je postao ekspert za “crvene beretke” i zemunski klan, i za njihove veze unutar vlade i obaveštajnog establišmenta. Ali njegova uloga u nalaženju osumnjičenih nakon Đinđićevog ubistva donela mu je i neprijatelje, posebno u krugovima oko Koštunice.
- Nakon 2001. i Miloševićevog pada, fokus lova MI6 prebacio se na Beograd. U saradnji sa ljudima iz Demokratske stranke iz okruženja Zorana Đinđića, mršavog i dobro obučenog mladog liberalnog lidera koji je pomogao rušenju Miloševića u oktobru 2000, britanski špijuni bili su vrlo efikasni u nalaženju nekih od osumnjičenih za ratne zločine, koji su pre toga uspevali da izbegnu SAS-ovce u Bosni - piše Bordžer i dodaje:
- MI6 imao je i ulogu podrške u operaciji ‘Sablja’. Britanski špijuni pratili su mnoge na listi za hapšenje, znali su im kretanja bolje nego domaća policija, i otkrili su, nakon ubistva premijera, da imaju partnere u šokiranoj srpskoj vladi.
Policijska akcija „Sablja“ bila je akcija pronalaženja i hapšenja lica za koja se sumnja da su učestvovala u ubistvu premijera Zorana Đinđića, ali i ostalih lica za koje se zna da su pripadnici grupa organizovanog kriminala.
Cela akcija je započela neposredno nakon ubistva premijera, 12. marta 2003. godine. Zvanično je trajala do 22. aprila 2003. godine. Predstavlja jednu od najvećih policijskih akcija u istoriji srpske policije. Za vreme ove akcije, privedeno je 11.665 osoba povezanih sa organizovanim kriminalom. Među njima je bilo mnogo javnih i estradnih ličnosti.
Nakon izvršenja atentata na premijera Zorana Đinđića, uvedeno je vanredno stanje, kao jedan oblik pripreme za policijsku istragu. Vanredno stanje je pomoglo da se sprovede policijska akcija, koja je služila kao obračun aktuelne vlasti sa organizovanim kriminalom.
Primarni cilj vanrednog stanja i policjske akcije Sablja je bio pronalazak ubica premijera Đinđića. Aktuelna vlast je pomoću ova dva dešavanja želela da unapredi istragu o ubicama.
U jednoj od akcija policije likvidirani su Dušan Spasojević Šiptar i Mile Luković Kum. Desetak dana posle zločina uhvaćeni su i oni koji su pucali. Atentator je Zvezdan Jovanović Zveki, njegov direktni saučesnik Saša Pejaković Pele, dok su Veselin Lečić Leka i komandant “crvenih beretki” Dušan Maričić Gumar uhapšeni zbog bliskih veza sa članovima “zemunskog klana”. Gumar će kasnije biti i jedan od petorice osumnjičenih za otmicu i ubistvo Ivana Stambolića.
Sve ostalo je istorija...
(Telegraf.rs)