KLINTON, OLBRAJT I BLER NISU KRIVI ZA UBIJANJE SRBA: Evo za kog čelnika ZAPADA i dalje važi srpska poternica!
Presuda od dvadeset godina zatvora koju je izrekao Okružni sud u Beogradu, a protiv Bil Klintona, Tonija Blera, Medlin Olbrajt i drugih čelnika Zapada i NATO-a ukinuta je 19. juna 2001. godine, a evo ko se još nalazi na srpskoj poternici
Posle izjave premijera Srbije Aleksandra Vučića da je presudu protiv Toni Blera ukinula vlast DS-a i DSS-a Telegraf.rs vam donosi priču o tome ko se još od svetskih političara nalazi na poternici Srbije i od čijeg gonjenja je srpsko pravosuđe odustalo!
- Presudu protiv Tonija Blera nisam ukinuo ja, nego je to učinjeno još 2001. godine u vreme vlasti DS i DSS-a - rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić i time pokrenuo mnoga pitanja, kao što je: "Koga sve Srbija još tereti za ratne zločine?"
VUČIĆ NAJAVIO HAPŠENJE TAČIJA: Presuda protiv njega i dalje važi. MORA U ZATVOR!
Prema tvrdnjama premijera 2001. godine ukinuta je optužnica protiv bivšeg premijera Velike Britanije, a kako Telegraf.rs saznaje isto tako je prestalo gonjenje Bila Klintona, Medlin Olbrajt, Žaka Širaka i Gerharda Šredera.
Iako optužnica za krivična dela podsticanja na agresivni rat, povrede teritorijalnog integriteta, pokušaj ubistva najviših državnih funkcionera, ratni zločin protiv civilnog stanovništva i upotrebe nedozvoljenih sredstava borbe zastareva tek nakon 20 godina, srpsko tužilaštvo je posle oktobarskih promena u SRJ ukinulo presude za bivše čelnike država koje su bombardovale SRJ.
Uz mnogobrojne promene u organizaciji sudova danas je gotovo nemoguće ući optužnicama u trag i otkriti koji sud je nadležan da postupa prema njima (iz 1999. godine), a potpuno je nejasno i u kojoj fazi je postupak protiv nekadašnjih čelnika Zapada i NATO, koje je režim Slobodana Miloševića označio kao najodgovornije za agresiju na SR Jugoslaviju i da li su optužnice zaista ukinute.
Podsetimo 2000. godine su predsednik SAD Bil Klinton, državna sekretarka SAD Medlin Olbrajt, britanski premijer Toni Bler, francuski predsednik Žak Širak, nemački kancelar Gerhard Šreder i još devet čelnika NATO i zemalja koje su učestvovale u bombardovanju SR Jugoslavije osuđeni u Okružnom sudu u Beogradu na po dvadeset godina zatvora.
Ipak, nedugo posle 5. oktobra 2000. godine, tačnije 19. juna 2001. godine Vrhovni sud je tu presudu ukinuo i vratio Okružnom sudu na ponovno odlučivanje, a posle odluke Vrhovnog suda da presudu poništi, Okružno tužilaštvo od pet tačaka optužnice odustalo od četiri.
(Telegraf.rs)