Uhapšen maloletnik koji je slao desetine dojava o postavljenim bombama u školama u Sarajevu
U Sarajevu je večeras uhapšen maloletnik zbog osnova sumnje da je više desetina puta školama slao dojave o postavljenim eksplozivnim napravama.
U večerašnjoj akciji Uprave policije MUP-a KS, Federalne uprave policije i Obaveštajno-sigurnosne agencije BiH, a pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, slobode je lišen maloletnik, učenik jedne sarajevske srednje škole, zbog postojanja osnova sumnje da je u više desetina navrata lažno dojavio o postavljenim bombama u školama.
Nakon kriminalističke obrade u Upravi policije MUP-a KS, maloljetnik će biti predat u nadležnost KTKS, soapšteno je uz Uprave policije MUP-a KS.
Osim toga, kako je naglašeno, zbog zaštite maloletnika u krivičnom postupku, druge informacije neće biti saopštene.
(Telegraf.rs)