Žena ostala bez noge nakon preloma, bolnica mora da joj isplati ogromnu cifru: Lekari napravili ovaj propust

A. R.
Vreme čitanja: oko 2 min.

Njen slučaj datira iz 2011. godine kada je prvi put primljena i lečena u Opštoj bolnici u Puli zbog komplikovanog preloma cevanice

Foto ilustracija: Shutterstock

Opšta bolnica u Puli mora da isplati oko 230.000 evra na ime odštete jednoj pacijentkinji zbog grešaka u lečenju usled kojih je žena ostala bez jedne noge.

Njen slučaj datira iz 2011. godine kada je prvi put primljena i lečena u Opštoj bolnici u Puli zbog komplikovanog preloma cevanice.

Nažalost, još u ranom postoperativnom toku nastala je infekcija stafilokokom u predelu preloma zbog čega se situacija iskomplikovala da je infekcija dovela do dugog lečenja i nakon nekoliko godina amputacije noge.

Žena se lečila i u drugim ustanovama koje će takođe snosisiti svoju odgovornost.

Naime, kroz period od pet godina, dok nije došlo do amputacije noge, došlo je do mnogobrojnih grešaka u lečenju.

U svom iskazu na sudu nesrećna pacijentkinja je navela da ne zna koliko je operacija imala, koliko puta su je uspavljivali, koliko su fiksatora stavljali i vadili, koliko puta joj je noga bila u gipsu, u longeti i slično.

Lečena je od 2011. do 2016. godine, a i danas povremeno ide na razne preglede, strašno se napatila jer je na kraju i nogu izgubila.

Niko je, kako kaže, nije upozorio na to da će imati fantomske bolove ceo život nakon što joj amputiraju nogu, jer da je to znala radije bi umrla nego pristala na amputaciju.

Od trenutka kada je prvi puta lečena u OB Pula, sve je krenulo nizbrdo i sve se iskomplikovalo, kaže, te napominje da je nakon prve operacije videla da nešto nije u redu, jer joj je noga strašno naticala, bolela je i neprestano je iz rane curio gnoj, prenosi istarski.hr.

Nije joj jasno kako oni kao stručnjaci to nisu znali i nešto na vreme preduzeli.

Uglavnom, sudski postupak je trajao sve do pre nekoliko dana, saslušano je više veštaka sudske medicine, te je na kraju prevagnulo mišljenje onog, što je prihvatio i sud, koji je ustvrdio da je došlo do doktorske greške kada su u OB Pula uočili jednu fistulu na nozi pacijentkinje.

Tada je postojala indikacija za lečenje, saniranje infekcije i odgovarajući tretman u trajanju od 12 nedelja, a što je bolnica propustila da učini je da tako postupila protivno pravilima struke, rekao je veštak, što je na sudu očito bilo dovoljno.

(Telegraf.rs)