"Nemamo više kapaciteta za smeštaj": BiH preti migrantska kriza
Komentarišući situaciju da su migranti proteklih dana glavne vesti crnih hronika, Ujić kaže da je reč o napadima na imovinu, lakšim i težim krivičnim delima
U BiH se trenutno nalazi oko 7.000 migranata, od kojih je 6.000 smešteno u privremene prihvatne centre, izjavio je direktor Službe za poslove sa strancima Slobodan Ujić i upozorio da će migrantska kriza eskalirati nakon epidemije virusa korona i popuštanja mera.
- Vidim da su centri u Srbiji, gde je bilo 9.000 migranata, napola ispražnjeni. Najviše zabrinjava njihovo kretanje prema BiH. Nemamo više smeštajnih kapaciteta - naveo je Ujić.
Smatra da je veliki problem i odlazak Fahrudina Radončića sa funkcije ministra bezbednosti u Savetu ministara, jer su u ovoj službi podržali njegove stavove u vezi sa rešavanjem problema migrantske krize.
Odlaskom Radončića, napominje Ujić, biće teško rešavati problem migrantske krize i dodaje da su bili saglasni s njim da ne treba BiH, po broju stanovnika i njenoj finansijskoj i ekonomskoj razvijenosti, imati više prihvatnih centara i ilegalnih migranata.
Ujić je za sarajevski Dnevni avaz rekako da Služba otežano obavlja poslove iz svoje nadležnosti.
- Uspevamo registrujemo sve migrante koje bezbednosne agencije dovedu do Službe. Moram priznati da najveći broj migranata samoinicijativno dolazi ispred terenskih kancelarija da se prijavi. Mi ih uspevamo biometrijski obraditi i te podatke razmeniti sa bezbednosnim agencijama - naveo je on.
Komentarišući situaciju da su migranti proteklih dana glavne vesti crnih hronika, Ujić kaže da je reč o napadima na imovinu, lakšim i težim krivičnim delima.
Masovna tuča u migrantskom kampu u Velikoj Kladuši, sevali noževi: Jednom se bore za život
Podsećanja radi, juće je u migrantskom kampu "Miral" u Velikoj Kladuši došlo do masovne tuče. Kako saznaje Avaz, jedan od migranata je zadobio teške povrede nanesene nožem. Do dolaska hitne pomoći, policajci su mu pružili prvu pomoć.
(Telegraf.rs/Tanjug)