Šok na jugu Srbije: Meštanin pregradio reku, napravio sebi 2 jezera, policija nije verovala šta vidi

Z. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Muškarac iz Vlasotinca pregradio reku Jelašnicu

Foto: Telegraf.rs

Muškarac iz Vlasotinca B.P. uhapšen je zbog sumnje da je izgradnjom dva akumulaciona jezera promenio tok reke Jelašnice čime je u velikoj meri oštetio životnu sredinu i ugrozio lokalni eko-sistem!

Vlasotinčanin, koji ima 54 godine, saslušan je u Osnovnom javnom tužilaštvu u Leskovcu i određen mu je pritvor od 30 dana. U akciji suzbijanja ekološkog kriminala rasvetljeno je više desetina krivičnih dela protiv životne sredine i u četvrtak je uhapšeno pet osoba, a među njima je i B.P. iz Vlasotinca. Iz Osnovnog javnog tužilaštva u Leskovcu saopštavaju da je B.P. saslušan i da je izneo odbranu.

Stavljeno mu je na teret da je tokom 2024. i 2025. godine iskorišćavao prirodno vogatstvo i da je vodu akumulirao u dva jezera i time izazvao negativne posledice po vodene organizme ekosistema. U prisustvu branioca izneo je odbranu, a nakon saslušanja javni tužilac predložio je određivanje pritvora.

Pritvor u trajanju od 30 dana mu je, kako navode iz tužilaštva, određen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da bi ostankom na slobodi mogao uticati na nesaslušane svedoke.

(Telegraf.rs/Južne vesti)