227 prekršaja za tri dana zbog prevoženja dece u Srbiji: U prošloj godini stradalo 16 mališana!

J. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-kolaž: Shutterstock, Milena Đorđević

Saobraćajne nezgode u Srbiji: tokom prethodnog dana na putevima dogodilo se 75 saobraćajnih nezgoda, u kojima je poginulo 1 lice, a povređeno 29lica.

Tokom tri dana trajanja međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja otkriveno je 227 prekršaja nepropisnog prevoženja dece.

- Ovaj broj jasno pokazuje da bezbednost naših najmlađih putnika još uvek nije na očekivanom nivou. Takođe, tokom 2024. godine poginulo

je 16 dece, svi u svojstvu putnika u vozilu, što dodatno naglašava potrebu za strogim pridržavanjem saobraćajnih propisa. Pozivamo sve vozače, roditelje i staratelje da poštuju pravila o prevozu dece u vozilima, koristeći odgovarajuća zaštitna sedišta i poštujući saobraćajne propise, jer svaka nepravilnost može dovesti do tragedije. Bezbednost dece na putevima treba da bude prioritet svih nas- kažu iz USP.

(Telegraf.rs)