Tatomirovu devet godina zatvora zbog ubistva Delevića

E. H.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock

Viši sud u Beogradu osudio je Bojana Tatomirova na devet godina zatvora jer je 7. decembra 2022. godine oko 14.30 časova hicima iz pištolja usmrtio Crnogorca Dražena Delevića u Ugrinovcima.

Tatomirov je za ubistvo osuđen na kaznu zatvora od osam godina, a za nelegalno nošenje oružja godinu i po dana, te mu je u utorak izrečena jedinstvena kazna zatvora od devet godina.

Njemu je pritvor, u kojem se nalazi od hapšenja, produžen i uračunava mu se u kaznu zatvora.

Ovo je druga prvostepena presuda jer je prvu, kojom je Tatomirov bio osuđen na kaznu zatvora od 12 godina, Apelacioni sud ukinuo i naložio da se ponovi suđenje.

I na novu presudu tužilaštvo i odbrana imaju pravo žalbe Apelacionom sudu.

Optužnicom se Tatomirovu na teret stavljaju krivična dela ubistvo i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Sumnja se da je Tatomirov nakon kraće rasprave sa oštećenim Draženu D, koji je vozilom BMV X6 došao do kuće gde je okrivljeni živeo kao podstanar, iz neposredne blizine, ispalio pet hitaca iz pištolja u pravcu glave i tela oštećenog.

Dražen D. je usled nanetih povreda preminuo, dok se Tatomirov automobilom marke "škoda oktavija" udaljio sa lica mesta.

Nedugo zatim okrivljeni je pozvao policiju i sam se prijavio, nakon čega je lišen slobode.

(Telegraf.rs)