Jedan skrivao džak sa drogom u buretu, drugi u motoru: Dileri "pali" u dve policijske akcije

E. H.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: MUP

Policija je u dve različite akcije uhapsila dva momka za koja se sumnja da su počinila krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga. U Temerinu je uhapšen S. Z. (18), a u Novom sadu I. P. (20).

Prilikom pretresa S. Z. zaplenjeno je 2, 8 kilograma marihuane, a pretresom kuće i dvorišta osumnjičenog, policija je u putnoj torbi, sakrivenoj u buretu, pronašla više paketa sa ovim narkotikom.

Foto: MUP

Dok je od novosađanina  I. P. oduzeto ukupno oko 200 grama marihuane, od čega je manji deo pronađen kod njega, a ostatak je bio sakriven u sedištu motora, parkiranog ispred zgrade osumnjičenog.

Pretresom stana, koji on koristi, pronađen je novac u domaćoj i stranoj valuti, za koji se sumnja da potiče od prodaje narkotika.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje u trajanju do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni višem javnom tužiocu u Novom Sadu.

(Telegraf.rs)