Sudija, tužilac i veštak tvrde jednu istu monstruoznu stvar o ubici Jelene Marjanović: "Imao je jaku emociju"
Istraga je takođe utvrdila da je pokušala da mu pobegne, da se branila o čemu su svedočile povrede na njenom telu, zaključak je bio da je reč o svirepom zločinu koji je - ličan
Zoran Marjanović osuđen je u petak pred Višim sudom u Beogradu na 40 godina zatvora za ubistvo supruge Jelene koje se dogodilo 2. aprila 2016. godine na nasipu u Borči, čime je stavljena tačka na ovaj medijski najpraćeniji slučaj u Srbiji. Iako se "klupko misterije" zvanično odmotalo, njegova odbrana tvrdi da ovo nije kraj i najavljuje "drugo poluvreme" u kojem će javno pokazati ono što nisu nikada do sada, a to su transkripti koji, kako oni kažu, pokazuju pravu - istinu.
Istraga, odnosno suđenje, trajalo je nešto više od šest godina. Cela zemlja je pomno pratila i čekala svaku vest o zverstvu koje je počinjeno nad Jelenom Marjanović.
Od samog početka glavnoosumnjičeni je bio upravo njen suprug Zoran Marjanović.
Iako su mnogi jaki dokazi ovih godina unazad pokazivali da je samo on mogao da bude počinilac, uporno su se iznosile i druge tvrdnje koje su unosile "pometnju" u tok i epilog suđenja koje je završeno pre tri dana.
Obrazloženje za presudu od 40 godina iznela je sudija Jelena Škulić, a od svih dokaza koje je navela, jedan se posebno izdvojio po svojoj monstruoznosti. Tu činjenicu o Jeleninom ubici tvrde veštak, tužilac i sudija.
- Zločin je počinio neko ko je imao jake emocije prema žrtvi. Računajući intenzitet povreda, lokalizaciju i ove povrede koje su žrtvi nanesene može samo neko ko je emotivan sa njom, njihov odnos bio veoma ličan što i jeste optuženog i žrtve - zaključili su.
Jelena je, podsetimo, udarana u potiljak metalnim predmetom - šipkom, dok nije umrla u najgorim mukama. Glava joj je bila smrskana, a obdukcija je pokazala da je naneto devet udaraca.
Na osnovu prskanja krvi istraga je utvrdila da je ubijena na nasipu, a u javnosti su u isto vreme, podsetimo, brojni "stručnjaci" i "teoretičari zavera", koji se pojavili kada i slučaj, pričali da je ubijena na drugom mestu, pa naknadno bačena u kanal.
Istraga je takođe utvrdila da je pokušala da mu pobegne, da se branila o čemu su svedočile povrede na njenom telu. Zaključak je bio da je reč o svirepom zločinu koji je - ličan.
Podsetimo i na ostale dokaze koji su predočeni u Višem sudu, a među njima se navodi i gašenje Zoranovog telefona, Labudovo jezero i ubica "čistač".
"Zoran je svesno ugasio telefon"
- Zoran svesno ugasio telefon pre nego što je izvršio krivično delo kako bazne stanice ne bi mogle da ga lociraju u trenutku zločina. Optuženi i žrtva su u pratnji svoje maloletne ćerke došli na nasip kobnog dana kako bi Jelena rekreativno trčala na nasipu, a da su on i ćerka otišli da šetaju. Žrtva se popela na nasip i počela da trči, ali je Zoran ubrzo krenuo za njom i sustigao je. Tada joj je naneo brojne povrede u predelu glave tupim predmetom, dok je ona bežala i pokušala da se spasi. Bio je ovo isplaniran zločin jer Jelena nije osećala strah da joj preti opasnost jer je bila sa suprugom i detetom - navode u Višem sudu.
"Svedok: Zoran je odmah krenuo za Jelenom"
- Apsurdno je i to kako je tvrdila odbrana, da je Jelenu napao nepoznato lice, mučilo i ubilo a da Zoran koji ima dobar vid i još bolji sluh ne čuje svoju suprugu, pa se i ta tvrdnja odbacuje. Da je Zoran odmah nakon što je Jelena otišla da trči krenuo za njom potvrdio je i svedok koji je objasnio šta su kobnog dana imali optuženi i žrtve i gde su se nalazili. Takođe, ustanovljeno je da je Zoran krenuo odmah za Jelenom i da je u vreme ubistva isključio telefon. Sud smatra da je Zoranova reakcija nakon nestanka pevačice i preplašenost, kao i sada prijava policiji i potraga za Jelenom prenaglašena i da je on taj koji je jedini uznemiren.
"Potencijalni ubica nije mogao da zna su oni prvo krenuli na Labudovo jezero"
- Ono što je značajno jeste i to da potencijalnih ubica ili treća osoba koju su branioci iznosili kao da je ona počinila zločin, nije mogla da zna da su oni prvo krenuli na Labudovo jezero kako bi Jelena trčala, ali da je ona odustala zbog gužve koja je tu bila i otišla na pomenuti nasip. Tako da se logično navodi da niko sem optuženog nije ni znao da oni idu na taj nasip gde se dogodio zločin.
"Blato na Zoranovim pantalonama"
- Odbrana je tvrdila da je neki migrant vrebao sa metalnom šipkom i tako ubio zverski Jelenu što je potpuno nerealno i nemoguće. Sam optuženi je naveo da nije video nikog sumnjivog na tom potezu gde se dogodio zločin. Zoran je jedini blatnjav koji je bio nakon zločina, iako je tvrdio da su sa njim u potrazi učestvovali i otac i brat. Takođe, nemoguće je da je blato dospelo na tim delovima pantalona na kojima je on imao tragove a da nije počinio zločin. Sam Zoran je ispričao da je on silazio do kanala kako bi je tražio, ali nije dao objašnjenje odakle mi blato na tim delovima pantalona kao da se trljao od zemlju.
"Nelogična teza nepoznatog ubice - čistača"
Jelena se grčevito borila sa ubicom, pa je tako ostavila i svoje krvave tragove i na grani, a što se tiče leve patike ona je bačena na drugu stranu kako bi se zavarao trag i kako bi kasnije moglo da se kaže da je ubica pobegao na tu stranu što nije tačno. Nelogična je i teza odbrane da je nepoznati ubica išao iza sebe i kao čistač kupio stvari za sobom - rekla je sudija Jelena Škulić.
BONUS VIDEO:
(Telegraf.rs)